10 najlepiej płatnych zawodów w Polsce

Jakie branże zapewniają specjalistom najwyższe zarobki w Polsce? Poznaj listę najlepiej opłacanych stanowisk na krajowym rynku pracy.

10 najlepiej płatnych zawodów w Polsce
W której branży warto pracować?

Ciekawi cię, w jakich branżach najłatwiej o wysokie pensje? Przedstawiamy listę dziesięciu zawodów, których przedstawiciele w roku 2014 zarobili najwięcej.

Kontroler finansowy

Dowodzi zespołem, który przekazuje kierownictwu firmy informacje niezbędne do podejmowania najważniejszych decyzji. Stanowisko wiąże się z dużą odpowiedzialnością i wymaga jeszcze większych kwalifikacji – nic dziwnego, że wynagrodzenie oscyluje wokół 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Adwokat i radca prawny

Jedyne zawody niezwiązane bezpośrednio z branżą finansową lub IT. Pomimo tego, wielu absolwentów prawa wybiera karierę właśnie w tych sektorach, a średnia pensja, na jaką mogą liczyć to aż 8 tysięcy złotych.

Konsultant IT

Jego zadaniem jest wdrażanie systemów IT, odpowiadających potrzebom klientów. Od trafności jego decyzji zależy łatwość w zarządzaniu przedsiębiorstwem, nie zarabia więc mało – około 9 tysięcy złotych miesięcznie.

Specjalista ds. obsługi klientów zagranicznych

W dobie powszechnej współpracy międzynarodowej, w wielu firmach to kluczowe stanowisko. Wymaga często perfekcyjnej znajomości kilku języków obcych, jest zatem dobrze opłacane – miesięcznie można na nim zarobić przynajmniej 5 tysięcy złotych.

Software developer

Zajmuje się projektowaniem i rozwojem oprogramowania – a na to popyt jest dziś w każdej branży. Duże zapotrzebowanie oznacza duże zarobki, które w tym przypadku wynoszą około 5,5 tysiąca złotych.

Trener biznesu

Z ich usług coraz częściej korzystają właściciele nawet dużych firm oraz menedżerowie wysokiego szczebla. Trener biznesu pomaga utrzymać dobrą atmosferę w firmie oraz wyznaczyć ściężkę rozwoju pracowników. Nie powinno więc dziwić, że zarobki trenerów biznesu nie należą do najniższych – miesięcznie mogą zarobić nawet 8 tysięcy złotych.

Transition manager

Do jego zadań należy przede wszystkim zarządzanie budowaniem nowych struktur w dużych przedsiębiorstwach. Zawód wymagający znakomitego wykształcenia jest gwarancją sporych, oscylujących wokół 10 tysięcy złotych, zarobków.

Starszy programista

Kolejny zawód z branży IT w tym zestawieniu. Starsi programiści odpowiedzialni są za pracę całego zespołu i muszą wykazać się sporą wiedzą oraz doświadczeniem. Ile zarabiają? Średnio 5 tysięcy złotych miesięcznie.

NIE PRZEGAP:
Niezadowolony ze swojej aktualnej pracy? Zawsze możesz ją zmienić! Poznaj najświeższe oferty zatrudnienia w jednej z najlepiej płatnej branży.

Brand manager

Kreuje wizerunek marki i odpowiada za jej identyfikacje na rynku. Od osób aplikujących na takie stanowiska wymaga się zwykle wyższego wykształcenia i sporego doświadczenia w reklamie, a ich pensje nierzadko przekraczają 10 tysięcy złotych.

Tester aplikacji

Przy tworzeniu oprogramowania nietrudno o błędy. O ile część z nich łatwo wychwycić, to znalezienie tych bardziej podstępnych jest znacznie trudniejsze. To właśnie zadanie dla testera aplikacji, który miesięcznie może zarobić nawet 7 tysięcy złotych.

Według statystyk, kluczem do powodzenia na rynku pracy jest znajomość języków obcych oraz świata finansów i nowych technologii. Oprócz tego, do osiągnięcia zawodowego sukcesu, potrzebne są też tak zwane umiejętności miękkie – wymaga się ich od aplikujących na wszystkie stanowiska z naszej listy.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
5 sposobów walki o podwyżkę »
Jakie wady i zalety ma umowa o pracę? »
Kto otrzymuje najwyższe wynagrodzenie netto w Polsce? »
Poradnik emigranta: Praca w Niemczech »
Ranking atrakcyjności pracodawców »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie