Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

3 porady jak mądrze wziąć kredyt

Dopasowanie kredytu do naszym możliwości do podstawa!

Mądra decyzja związana z wyborem odpowiedniego kredytu nie musi być trudna. Wystarczy zachować trochę realizmu, przeanalizować swoją sytuację i poznać dostępne na rynku opcje.

Wiele z nas staje przed koniecznością podjęcia decyzji odnośnie zaciągnięcia kredytu. Powodów jest wiele, czy to chwilowa utrata płynności finansowej, nieprzewidywane wydatki lub też chęć wyjazdu na zasłużone wakacje i spełnienie jednego z marzeń.

Wybór kredytu gotówkowego dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości nie jest prosty. Na rynku jest wiele ofert, które zachęcają nas atrakcyjnymi warunkami. Przedstawiamy kilka prostych zasad, których warto się trzymać, aby wybrany kredyt przyniósł nam jedynie korzyści i uśmiech na twarzy.

PO PIERWSZE – Realizm

Najlepiej zacząć od realistycznego spojrzenia na naszą sytuację.

Spróbuj na spokojnie obliczyć ile pieniędzy potrzebujesz, nie warto decydować się na zbyt wysoką kwotę i wydłużony okres kredytowania jeśli wystarczy nam niższa suma, którą spłacimy znacznie szybciej.

Oszacowanie odpowiedniego dla nas okresu kredytowania jest również bardzo istotne, ponieważ od tego punktu umowy kredytowej zależeć będzie wysokość comiesięcznej spłaty. I tutaj bądźmy realistami, nie warto dodatkowo obciążać naszego domowego budżetu. Doradcy bankowi chętnie dostosowują daną ofertę do indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala nam na negocjowanie jak najlepszych warunków.

PO DRUGIE – Analiza finansów osobistych

Przed ostatecznym wyborem oferty, warto poświęcić czas na przeanalizowanie naszych finansów z kilku ostatnich miesięcy, aby mieć pogląd na wysokość naszych regularnych wydatków na życie oraz aktualną zdolność kredytową, czyli zarobki, inne zobowiązania i historia kredytowa. Taka analiza pozwoli nam na ustalenie limitu comiesięcznej raty, którą będziemy mogli spłacić bez problemu. 

PO TRZECIE – Rozpoznanie rynku

Dokładne przejrzenie ofert w bankach i porównanie kredytów w różnych instytucjach pozwoli nam na zapoznanie się z rynkiem i dostarczy informacji o dostępnych opcjach.

  • Warto zwrócić uwagę na aktualne oferty promocyjne, które często posiadają korzystniejsze warunki kredytowania.
  • Umowę kredytową należy dokładnie przeczytać i wyjaśnić wszelkie wątpliwości z przedstawicielem banku jeszcze przed złożeniem podpisu.
  • Nie zapomnij o zapytaniu przedstawiciela o ubezpieczenie, które często obniża dodatkowe koszty a przy okazji ogranicza ewentualne problemy ze zwróceniem pieniędzy.
  • Ponadto, sprawdźmy jak wygląda spłata kredytu, czy jest możliwa przez internet, jakie są warunki nadpłaty czy wcześniejszej spłaty.

Posiadanie, a przede wszystkim spłata kredytu może przebiec zupełnie bezproblemowo, jeśli skupimy się na właściwych aspektach przed podpisaniem umowy. Realistyczne spojrzenie na swoją sytuację, analiza budżetu domowego i rozpoznanie rynku pomogą w podjęciu dobrej decyzji.