5 powodów dlaczego kredyt studencki to dobry pomysł

5 najważniejszych powodów, dla których kredyt studencki jest bardzo dobrym pomysłem.

5 powodów dlaczego kredyt studencki to dobry pomysł

Kredyt studencki to atrakcyjna oferta kierowana do młodych ludzi, którzy przygotowują się do dorosłego życia. Dodatkowa gotówka może przynieść wiele korzyści, przede wszystkim jeśli dobrze ją wykorzystamy. Dowiedz się dlaczego warto skorzystać z oferty kredytu studenckiego.

 

PO PIERWSZE

Zapoznając się z kosztami kredytu studenckiego aż trudno powiedzieć, że nie jest się zainteresowanym. Taka forma dofinansowania to przede wszystkim niskie oprocentowanie, które niczym nie przypomina innych bankowych ofert oraz brak jakichkolwiek opłat w trakcie studiowania i przez dodatkowe dwa lata po ukończeniu uniwersyteckiej przygody. Innymi słowami, kredyt studencki to najtańsza oferta dostępna w bankach.

 

PO DRUGIE

Formalności związane z otrzymaniem kredytu nie są skomplikowane. Najważniejszą kwestią jest pilnowanie terminów, które z pewnością znajdziemy bez problemu. Do wniosku natomiast należy dołączyć zaświadczenia z uczelni i z urzędu skarbowego o zeszłorocznym dochodzie w rodzinie oraz dane poręczyciela, który będzie zabezpieczeniem kredytu. Po złożeniu wszystkich dokumentów wystarczy poczekać na decyzję banku. 

 

PO TRZECIE

Po uzyskaniu decyzji o przyznaniu nam kredytu, możemy liczyć na comiesięczne wpływy w wysokości 600 złotych, co zdecydowanie poprawi naszą sytuację lub pomoże nam spełnić jakieś studenckie marzenie. Dodatkowe pieniądze pomogą nam uzyskać większą niezależność finansową jak również odciążyć budżet rodziców. 

 

PO CZWARTE

Kredyt studencki może być dobrą inwestycją i to nie tylko w siebie. Jeśli otrzymywane dofinansowanie nie jest nam potrzebne na bieżące wydatki, możemy je przeznaczyć na kurs rozwijający nasze zainteresowania lub zdolności, na nowego laptopa czy aparat fotograficzny, możliwości są nieograniczone. Osoby, które zdecydują się dodatkowe pieniądze oszczędzić mogą liczyć na znaczne zyski. Wystarczy założyć konto oszczędnościowe lub lokatę i cieszyć się rosnącą kwotą, która będzie do naszej pełnej dyspozycji.

 

PO PIĄTE

Przykładając się do nauki i osiągając wspaniałe wyniki możemy liczyć na zmniejszenie naszego zadłużenia. Jeśli pieniądze zainwestujesz w swoje wykształcenie i dzięki temu zwiększysz swoją średnią, kwota do spłacenia będzie o niższa o 20%. Pilna nauka może przynieść wiele korzyści!

 

Pamiętaj, że kredyt studencki dostępny jest dla każdego, kto posiada indeks publicznej lub niepublicznej uczelni wyższej. Jeśli masz nieukończone 25 lat, dowiedz się gdzie możesz złożyć wniosek w najbliższym roku akademickim i korzystaj ze studenckiego życia.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie