ABC kart płatniczych VISA

VISA to jeden z największych światowych systemów płatności. Szybkie i bezpieczne płatności kartą umożliwiają rozliczenia w ponad 28 milionach placówek na całym świecie. 

ABC kart płatniczych VISA
Najważniejsze informacje o kartach Visa

VISA to jedna z największych światowych organizacji, które opracowały system elektronicznych rozwiązań płatniczych. Zapewniając użytkownikom szybki i prosty dostęp do pieniędzy, daje im również szerokie możliwości płatności w Internecie, przez telefon lub pocztę. VISA stała się najczęściej akceptowaną i wykorzystywaną kartą na świecie, dzięki której rejestrowanych jest ponad 1600 płatności na sekundę.

Dlaczego warto wybrać kartę Visa?

 

Płatności kartą VISA

VISA umożliwia swoim klientom dokonywanie bezpiecznych i szybkich płatności, stale udoskonalając i poszerzając ofertę rozwiązań płatniczych.

Dzięki kartom VISA można obecnie dokonać m.in.:

  • płatności zbliżeniowych (umożliwiających kilkusekundową transakcję polegającą na zbliżeniu karty do terminala bez konieczności podawania PINu),
  • mobilnych płatności zbliżeniowych (przy wykorzystaniu smartfona, tabletu lub innych urządzeń przenośnych),
  • płatności osobistych (pozwalających na bezpośredni przelew pieniędzy z rachunku karty VISA na konto innej osoby),
  • bezpieczne płatności internetowe,
  • a nawet skorzystać z portfela elektronicznego V.me by VISA.

Kartą VISA zapłacić można w ponad 28 milionach placówek na całym świecie i w ponad 175 tysiącach miejsc (takich jak hotele, restauracje, sklepy czy stacje benzynowe) w Polsce.

VISA umożliwia też dokonywanie szybkich płatności internetowych, gwarantując natychmiastowe potwierdzenie płatności i funkcjonowanie nawet w dni tradycyjnie wolne od pracy, gdy wykonanie standardowego przelewu może być utrudnione.

VISA ma w swojej ofercie zarówno karty debetowe umożliwiające korzystanie ze środków zgormadzonych na koncie osobistym, jak i karty kredytowe uprawniające do korzystania z pieniędzy przyznawanych przez bank w określonej limitem kredytowym wysokości.

VISA udostępnia też swoim klientom karty przedpłacone, z których opłacać można zakupy do wysokości kwoty doładowania. W ramach usługi Visa CashBack użytkownicy kart mogą też wypłacać gotówkę nie tylko w tradycyjnych bankomatach, ale również w niektórych sklepach czy na stacjach paliw.

V.me

V.me to nowoczesny system płatności online przygotowany przez Visa. Umożliwia szybkie i bezpieczne kupowanie przez internet dzięki braku potrzeby podawania danych karty. Sieć V.me jest stale powiększana i dostępna u wielu popularnych sprzedawców. Wirtualny portfel możesz założyć w Santander Consumer Bank, ING, Raiffeisen Polbank, Getin Banku a BZ WBK przygotowuje wprowadzenie usługi wkrótce.

Po stworzeniu konta w systemie, otrzymujesz możliwość wyboru nowoczesnego systemu płatności. Następnie logujesz się podując swoje dane, wybierasz jedną z 10 kart, które możesz stworzyć w swoim portfelu elektronicznym i płacisz za wybrany towar czy usługę. Sposób jest łatwy i wygodny a brak podawania informacji o karcie to dodatkowe zabezpieczenie. 

Visa dla firm

Dla prowadzących własną działalność gospodarczą VISA przygotowała natomiast ofertę biznesową. Karty Visa Business pozwalają na łatwe śledzenie firmowych operacji, czytelne raportowanie, możliwość rozdzielenia wydatków firmowych oraz prywatnych. Przedsiębiorcy mają dostęp do biznesowych kart kredytowych oraz debetowych.

Firmy, które chcą akceptować karty Visa w swoich punktach, mogą liczyć na szereg możliwości, takie jak płatności internetowe, telefoniczne, samoobsługowe czy zlecenia stałe. Każdy klient może skontaktować się z agentem rozliczeniowym w celu konsultacji. 

Oferty Visa

Oferty Visa to program promocyjny dla klientów, umożliwiający korzystanie z rabatów i zniżek u partnerów po zarejestrowaniu w serwisie internetowym Visa. Dostępne oferty można poznać na stronie internetowej operatora i zapoznać się z każdym z partnerów. 

Oferty Visa dostępne są dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, znaleźć można również partnerów Premium dla posiadaczy kart Gold, Platinum czy Infinite. 

W jakim banku dostaniemy Visa?

Do wydawców kart VISA należą obecnie m.in. bank BPH, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank Polska, mBank. BGK, ING Bank Śląski, Euro Bank, PKO BP, Santander Consumer Bank czy Raiffeisen Bank Polska.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie