Rozwiń swój startup, poznaj inkubatory przedsiębiorczości

Poznajcie AIP - Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, które stawarzają szansę dla tak licznego grona młodych przedsiębiorców w naszym społeczeństwie.

Rozwiń swój startup, poznaj inkubatory przedsiębiorczości
Jak założyć firmę z obniżonym ryzykiem i wsparciem merytorycznym?

Inkubatory przedsiębiorczości to opcja dla tych, którzy, założywszy swój startup, marzą o jego rozwinięciu przy wsparciu i pomocy bardziej doświadczonych w prowadzeniu biznesu przedsiębiorców.

Akademickie inkubatory przedsiębiorczości

Powstające od niedawna na terenie całej Polski inkubatory przedsiębiorczości pomagają młodym i niedoświadczonym jeszcze w obszarze biznesu właścicielom ciekawych startupów w realizacji ich pomysłów, poszerzaniu i rozwijaniu działalności oraz docieraniu do jak największego grona odbiorców.

AIP działają w Polsce od 2004 roku. Aktualnie młodzi przedsiębiorcy mogą udać się do każdego z 50 działających ośrodków. Pracownicy i mentorzy wspierający działalność inkubatorów swoją wiedzą i doświadczeniem pomogli ponad 7 tysiącom startupów. Na przestrzeni ponad 15 lat działalności, AIP otrzymało liczne wyróżnienia krajowe i międzynarodowe i stało się jedną z największych organizacji startupowych na świecie.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działają w 15 województwach i posiadają swoje ośrodki w 24 największych miastach Polski.

Jak działają AIP

Akademickie Inkubatory przedsiębiorczości udostępniają młodym i rozwijającym się biznesmenom liczne opcje, mające na celu wsparcie ich samodzielnej działalości.

"Firma na próbę bez ZUS"

To oferta dla wszystkich ambitnych przedsiębiorców, którzy pomysł na firmę mają, jednak nie stać ich na wdrożenie swojej idei w życie. 

W najprostszych słowach tą formę wparcia opisać można tak: 

Udostępniając zainteresowanym NIP i REGON, inkubatory zapewniają przedsiębiorcom prowadzenie rozliczeń i dokumentacji prawno-urzędowej, jednocześnie wymieniając startup jako wykonawcę usługi pod jego nazwą i logo, dzięki czemu działamy jako właściciele własnej marki i posiłkować możemy się stworzoną dla nas stroną internetową.

Zapisanie się w inkubatorze przedsiębiorczości nie wiąże się tym samym z koniecznością rejestracji w jakimkolwiek urzędzie, umowa obejmuje bowiem współpracę w ramach wybranej przez nas fundacji wspierającej przedsiębiorców. Nie będziemy płacić również ZUSu ani podatku CIT a wszystkie faktury i umowy podpisujemy jako AIP, obniżając tym samym ryzyko niepowodzenia. Pieniądze uzyskane z naszej działalności trafiają jednak na nasze konto i możemy z nich swobodnie korzystać, w celu opłacania bieżącej działalności firmy czy wypłatę wynagrodzeń naszym pracownikom. 

"Firma na próbę bez ZUS" to koszt 250 zł miesięcznie, w ramach których zakładamy własną działalność w ramach AIP, otrzymujemy pomoc księgową, prawną oraz administracyjną. Mamy również możliwość skorzystać z obiektów AIP w ramach coworkingu - zyskujemy miejsce biurowe do pracy, konsultacje z mentorami i innymi startupowcami, szkolenia oraz liczne szanse na powiększenie grona partnerów biznesowych. 


Oprócz założenia własnej firmy na próbę z pomocą inkubatorów, przedsiębiorczy czy samodzielni freelancerzy, mogą również korzystać z innych możliwości, które daje im dołączenie do Ekosystemu AIP

  • Startup Office - za 150 zł miesięcznie możesz uzyskać dostęp do 50 obiektów biurowych w 24 polskich miastach. Znajdziesz tam miejsce do pracy, sale konferencyjne oraz nowoczesny sprzęt, czyli idealne miejsce coworkingowe.
  • Startup Partners - młode firmy chętnie wspierają się w osiągnięciu wspólnego sukcesu. Możesz w łatwy sposób znaleźć nowych partnerów oraz liczyć na pomoc ekspertów, pomagających w dopracowaniu twojego pomysłu. Zyskujesz również preferencyjne warunku współpracy z licznymi znanymi firmami.
  • Startup Kickoff - dzięki kwartanym spotkaniom z zespołem AIP możesz liczyć na bieżące wsparcie i porady w dalszym rozwoju twojej firmy.
  • Startup Training - korzystaj z szerokiej gamy szkoleń, treningów i wykładów, które pomogą Ci poszerzyć wiedzę oraz lepiej przygotować się do poboju rynku.
  • Społeczność AIP - uczestnicz w cyklicznych spotkaniach i wydarzeniach integracyjnych, bierz udział w prezentacjach i konkursach, pokazując swoje pomysły innym przedsiębiorcom oraz inwestorom. 

Co zyskuje startup?

Pomoc inkubatorów przedsiębiorczości, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, pomaga młodym firmom nie tylko rozpocząć działalność gospodarczą, ale i wytrwać na rynku, wyposażając je w narzędzia walki z konkurencją oraz zwiększając ich „żywotność”.

Gromadząc w jednym miejscu wykwalifikowanych techników, inżynierów, naukowców i przedsiębiorców, środki finansowe niezbędne do realizacji założonych celów czy laboratoria zapewniające dostęp do specjalistycznego sprzętu, inkubatory przedsiębiorczości umożliwiają zdobycie informacji koniecznych do funkcjonowania firmy w warunkach wciąż zmieniającego się rynku.

Darmowe wsparcie?

Wiele inkubatorów przedsiębiorczości wspiera młodych przedsiębiorców i wdrażanie w życie ich pomysłów zupełnie za darmo, w innych za finansowe i doradcze wsparcie pobierane są opłaty. Koszty prowadzenia działalności z ramienia fundacji to najczęściej około 150 złotych miesięcznie pobieranych od indywidualnego przedsiębiorcy. Pozostałe opłaty mogą być uzależnione od ilości obsługiwanych dokumentów koniecznych do kontynuowania działalności czy stawek podatków oraz składki ZUS.

Własny startup może okazać się początkiem fascynującej przygody z biznesem. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by samodzielnie prowadzić i rozwijać własną działalność gospodarczą, możemy skorzystać z pomocy inkubatorów przedsiębiorczości, które zapewnią nam wsparcie doświadczonego zespołu.

WARTO PRZECZYTAĆ:
Dobry pomysł na biznes we współpracy z PARP »
Jak znaleźć pomysł na nazwę firmy? »
Franczyza jako pomysł na własny biznes »
TOP 10 światowych startupów »
Własny biznes 2015: jak sfinansować startup? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie