Darmowe aplikacje dla bezpiecznego telefonu

Telefon to wielofunkcyjne narzędzie, które kryje swoim wnętrzu mnóstwo danych. Informacje te powinny być odpowiednio zabezpieczone, np. poprzez darmowe aplikacje.

Darmowe aplikacje dla bezpiecznego telefonu
Bezpieczny smartfon: jak go chronić przed utratą danych, wirusami i złodziejami?

Zgubiony bądź skradziony telefon oraz utrata danych w nim zawartych mogą być przyczyną wielu poważnych zmartwień. Na szczęście istnieją darmowe aplikacje, które uchronią nas przed bólem głowy spowodowanym tymi nieszczęśliwymi wypadkami.

Smartfona ochraniać możemy na różne sposoby: od blokady aplikacji i plików przed osobami trzecimi, poprzez wyłapywanie złośliwych wirusów, aż po namierzanie telefonu i śledzenie wymiany karty SIM przez złodzieja.    
 

DARMOWE APLIKACJE DLA BEZPIECZNEGO SMARTFONA

 

AVAST MOBILE SECURITY

Jest to kompleksowa aplikacja chroniąca telefon przed wszelkimi zagrożeniami powiązanymi z Wi-Fi. Pozwala na bezpieczne łączenie się z Internetem niezależnie od miejsca pobytu. Zabezpiecza płatności bankowe, czaty z bliskimi i prywatne zdjęcia oraz chroni telefon przed złośliwymi wirusami. Avast Mobile Security posiada również funkcje blokady aplikacji (poprzez kod PIN) oraz blokady połączeń, np. od podejrzanych bądź  niechcianych numerów.
 
► Obsługiwane platformy: Android, iOS

 

APP LOCK

Zadaniem App Lock jest zakładanie blokady na wybrane programy w telefonie. Dotyczy to sytuacji, w której pożyczając komuś telefon chcemy mieć pewność, że nikt nie przeczyta prywatnych maili bądź nie zajrzy do pliku z osobistymi notatkami bądź fotografiami. Ta darmowa aplikacja przyda się również w przypadku kradzieży telefonu – złodziej nie będzie miał dostępu do żadnych danych. Blokadę na wybrane aplikacje zakłada użytkownik w bardzo szybki i intuicyjny sposób.  

► Obsługiwane platformy: Android

 

ONE DRIVE

Warto posiadać kopię zapasową wszystkich danych zgromadzonych w telefonie i mieć możliwość do ich dostępu z dowolnego urządzenia. Darmowa aplikacja OneDrive pełni funkcję wirtualnego dysku, który przechowa wszystkie dane w razie zgubienia bądź kradzieży smartfona. Pliki, zdjęcia, notatki czy kontakty będą bezpieczne i dostępne w wielu platformach np. z poziomu komputera czy przeglądarki internetowej. OneDrive pozwala również na udostępnianie plików między użytkownikami.   

► Obsługiwane platformy: Android, iOS, Windows Phone

 

WHERE’S MY DROID

Zgubiony bądź skradziony telefon może stać się źródłem wielu zmartwień. Na szczęście istnieją programy takie jak Where’s My Droid , które ułatwią odnalezienie urządzenia. Należy tylko pamiętać, że o tego typu zabezpieczeniu należy pomyśleć zawczasu – im wcześniej zainstalujemy aplikację, tym lepiej. Nigdy nie wiadomo, kiedy wyszukanie telefonu okaże się niezbędne, nawet w pozornie nieszkodliwych sytuacjach, typu „zgubienie” telefonu we własnym domu.

► Obsługiwane platformy: Android

 

ZNAJDŹ MÓJ iPHONE

Program dedykowany urządzeniom z systemem IOS okaże się niezbędny w przypadku zguby bądź kradzieży telefonu. Za jego pomocą możliwe będzie namierzenie urządzenia, włączenie alarmu, a nawet usunięcie wszystkich danych znajdujących się w telefonie. Ostatnia funkcja przyda się również w sytuacji chęci sprzedaży iPhone’a, kiedy to będziemy pewni, że wszystkie ważne dla nas informacje i pliki zostały całkowicie usunięte.

► Obsługiwane platformy: iOS

 

KIDS PLACE

Bezpieczny telefon to również taki, który jest zabezpieczony przed …maluchem! Smartfon w ręku dziecka to niewątpliwie ogromna zabawa, ale też i ryzyko utraty danych przez rodzica bądź możliwość wykonania przypadkowych połączeń telefonicznych. Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Kids Place. To interfejs, który zablokuje dostęp do wybranych programów, a wyświetli tylko wybrane dla dziecka ikony.

► Obsługiwane platformy: Android

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie