10 aplikacji dla mobilnych podróżnych

Wyjeżdzasz w nieznane rejony? Poznaj aplikacje, które pomogą Ci odnaleźć się w nowych okolicach.

10 aplikacji dla mobilnych podróżnych
Smartfonowi pomocnicy z dala od domu

Podróżujący mogą obecnie liczyć na pomoc wielu aplikacji, które ułatwią nie tylko odnalezienie się w nieznanym dotąd miejscu, ale i podtrzymanie kontaktu z najbliższymi w czasie dłuższych wyjazdów. Choć dla wielu tradycyjna, papierowa mapa wciąż jest niezastąpionym przewodnikiem po nowych trasach, coraz więcej podróżnych sięga po nowe aplikacje, które mogą mapę skutecznie zastąpić i uzupełnić.

Na jakie ułatwienia w podróży możemy liczyć dzięki rozwojowi technologii?

Smartfonowi towarzysze podróży

 

GOOGLE MAPS

Wynalazek amerykańskiego koncernu jest niezwykle przydatnym narzędziem w planowaniu podróży. Pozwala dotrzeć do prawie każdego zakątka na ziemi, przyjrzeć się lokalnym atrakcjom i zastanowić nad wyborem interesujących nas miejsc. Ułatwi nam również sprawdzenie, gdzie się znajdujemy czy ocenić, jaką alternatywną trasę wybrać, gdy utkniemy w korku.

 

JAK DOJADĘ

Aplikacja umożliwiająca szybkie zaplanowanie podróży po większych miastach w Polsce jest dużym ułatwieniem dla podróżnych korzystających z komunikacji miejskiej. Dzięki niej nie tylko poznamy najszybszą trasę przejazdu, ale i uzyskamy wgląd w dostępne połączenia, zostaniemy poinformowani o koniecznych przesiadkach i poznamy rozkład jazdy autobusu czy interesującego nas tramwaju.

 

TRIPADVISOR

Dzięki gromadzonym w jednym miejscu opiniom podróżnych o wybranych hotelach, miejscach noclegowych, restauracjach czy atrakcjach wartych odwiedzenia w danym mieście wybór interesujących nas lokalizacji staje się znaczenie prostszy. Zmniejszamy również prawdopodobieństwo trafienia na nieciekawą restaurację czy wątpliwej czystości hostel. Sami również możemy dołączyć do podróżującej społeczności i dzielić się naszymi doświadczeniami.

 
 
 

BOOKING.COM

Aplikacja pozwala podróżnym zarezerwować nocleg w wybranym miejscu na świecie dzięki największej bazie dostępnych lokalizacji. Zakwaterowanie możemy znaleźć dzięki wielu filtrom i dopasować wyniki do naszych wymagań. Łatwy sposób rezerwacji oraz często zerowe koszty to dodatkowe ułatwienie. Opinie i komentarze wystawiane przez użytkowników ułatwiają dokonanie wyboru najbardziej odpowiedniego dla nas miejsca.

 

SKYPE

Komunikator umożliwiający rozmowy z najbliższymi w niemal każdym zakątku świata to niezastąpiona pomoc dla tych podróżnych, którzy spędzają poza domem dużo czasu, a nie chcą tracić codziennego kontaktu z rodziną i znajomymi. Coraz więcej hoteli udostępnia darmowe WiFi swoim klientom. Doładowanie konta na Skype może natomiast okazać się tańszą opcją zadzwonienia na numer stacjonarny czy komórkowy z zagranicy niż korzystanie z roamingu.

 

HOTELSCOMBINED

Aplikacja gromadzi informacje udostępniane na różnorodnych serwisach noclegowych, odnajdując najbardziej odpowiadające naszym wymaganiom miejsce we wskazanym terminie. Zapewnia większy i łatwiejszy wybór dzięki dostępowi do większości znanych porównywarek hotelowych, takich jak Hotels.com, HostelBookers czy HotelTravel.

 
 
 

TRIPIT

Aplikacja pozwalającą uporządkować i zorganizować wszystkie informacje o wyjeździe. Umieszczone w jednym miejscu dane o wybranych biletach, datach wyjazdów, godzinach przesiadek czy potwierdzonych rezerwacjach zwalniają nas z obowiązku pamiętania o wszystkich szczegółach planowanej podróży. Umieszczenie dat w kalendarzu pomaga zwizualizować harmonogram wycieczki.

 

SKYSCANNER

Skyscanner pozwala na wyszukanie najlepszych opcji przelotu, gromadząc informacje z serwisów internetowych wszystkich przewoźników. Umożliwia porównanie obowiązujących cen i zapisywanie alertów powiadamiających o atrakcyjnych okazjach przelotów w interesujących nas kierunkach.

Dzięki dostępowi do tanich i zwykłych linii lotniczych, ułatwia znalezienie najbardziej optymalnej trasy przelotu. Dzięki łatwemu porównaniu cen, czasu oczekiwania na lotnisku czy godzin przylotu, znajdziesz sposób na podróżowanie bez większych problemów.

 

IPOLAK

Aplikacja aktualizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zawierająca bazę polskich placówek międzynarodowych, ważnych numerów telefonów, informacji dotyczących wiz i nowych doniesień o potencjalnych zagrożeniach w różnych stronach świata.

 
 
 

GOOGLE TRANSLATE

Internetowy tłumacz to niezastąpiona pomoc w sytuacjach, gdy zawodzi nas język gestów. Nie z każdym można porozumieć się we wszechobecnym angielskim, w przypadku problemów komunikacyjnych warto więc skorzystać z tłumacza online.

Najnowsza aktualizacja językowej aplikacji pomaga również zrozumieć język pisany. Wystarczy skierować telefon na wybrany napis i już nie zgubimy się szukając wyjścia w labiryncie stacji metra.

 
 
 

Dzięki coraz szerszemu dostępowi do bezprzewodowego internetu, smartfony stają się towarzyszem podróży coraz większej ilości osób. Rozwój technologii umożliwia dostęp do coraz bardziej zaawansowanych aplikacji ułatwiających zagraniczne i krajowe wojaże. Warto zapoznać się z nimi, by uczynić wyjazd turystyczny prostszym i przyjemniejszym. Nie zapomnijmy jednak o przygodzie i odpoczynku - czasami warto nieco zejść z turystycznego szlaku i oddać się nieznanemu.

WARTO PRZECZYTAĆ:

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie