Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Jak budować naszą zdolność kredytową

Odpowiednio wysoką zdolność kredytową warto wypracować jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt w banku. 

Jak budować naszą zdolność kredytową
Zdolność kredytowa budowana jest przez całe życie

Przed podjęciem decyzji o przyznaniu klientowi pożyczki lub kredytu, instytucje finansowe i banki każdorazowo sprawdzą, czy posiadamy odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Akceptowalna wypłacalność umożliwi nam terminowe i regularne spłacanie otrzymanego dofinansowania wraz z odsetkami i nie narazi banku na zbędne ryzyko utraty udostępnionych pieniędzy. 

Zanim zaczniemy starać się o bankowe dofinansowanie, zadbajmy więc o to, by nasza zdolność finansowa utrzymywała się na odpowiednim poziomie spełniającym oczekiwania kredytodawcy w przypadku konkretnego rodzaju pożyczki. Jak i kiedy zacząć budować zdolność kredytową?

Nie bądź niewidoczny!

  • Większość instytucji finansowych, przed pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniem wniosku kredytowego, sprawdzi historię klienta w BIK
  • Jeśli w Biurze Informacji Kredytowej nie pojawi się żadna informacja na nasz temat, bank z dużą dozą prawdopodobieństwa nie zdecyduje się przyznać nam pożyczki. Czysta karta w BIK oznacza bowiem, że bank nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że spłacimy nasze zadłużenie, nie wiadomo też, czego się po nas spodziewać ani jak zachowamy się obliczu konieczności terminowego regulowania rat kredytu. 
  • Większość instytucji jest bardziej skłonna przyznać pożyczkę klientowi, który spóźnił się kiedyś ze spłatą jednak ostatecznie uregulował zadłużenie do końca, niż takiemu, którego nazwiska próżno szukać w BIK. 
  • Rozpocznijmy więc budowanie naszej zdolności kredytowej jeszcze przed złożeniem w banku wniosku o kredyt.

Kiedy rozpocząć budowanie zdolności kredytowej?

Nawet jeśli nie planujemy wnioskowania o finansowe wsparcie z banku, rozpocznijmy budowę naszej zdolności kredytowej już teraz i przygotujmy się na przyszłość. 

Jesteś w BIK?
Pamiętaj, możesz bezpłatnie sprawdzić swoją obecność w BIK i zobaczyć, co wie o Tobie bank. Poznaj nasz poradnik!
  • Zadbajmy o to, by pojawić się w BIK – możemy zdecydować się na kartę kredytową i zadbać o regularne, terminowe i szybkie spłacanie wypracowanego długu. 
  • Postarajmy się też odkładać pewne kwoty na rachunek oszczędnościowy lub lokatę, aby odpowiednio wcześnie zacząć gromadzić wkład własny – nowe zasady prawa bankowego pozwalają na przyznanie kredytu hipotecznego jedynie wtedy, gdy konsument posiada wkład własny w wysokości co najmniej 10% wartości nieruchomości. 
  • Unikajmy obniżających naszą zdolność kredytową poręczeń, nawet osobom, co do których mamy pełne zaufanie, że wywiążą się ze swoich finansowych zobowiązań.

Pamiętajmy, że wypracowanie odpowiedniej zdolności kredytowej może być procesem czasochłonnym. Warto więc myśleć perspektywicznie i zdecydować o jej budowaniu na długo przed zaciągnięciem kredytu bankowego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Rodzina a budżet domowy - jak wspólnie oszczędzać? »
Jak poprawić swoją zdolność kredytową? »
Czy można obliczyć własną zdolność finansową? »
7 sposobów zwiększenia zdolności kredytowej »
Dlaczego nie znam swojej zdolności finansowej »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie