Ceny wynajmu mieszkania w Polsce: przegląd regionalny

Czy kiedykolwiek zdawaliście sobie sprawę z tego, że w Polsce ceny wynajmu mieszkania są dwukrotnie wyższe niż w Niemczech i trzy razy wyższe niż w Austrii?!

Ceny wynajmu mieszkania w Polsce: przegląd regionalny
Gdzie najdroższe mieszkania?

Postanowiliśmy sprawdzić, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań w największych miastach w Polsce. Jak myślicie, gdzie jest najtaniej?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Lion's Bank, w naszym kraju ceny wynajmu mieszkania przez 15 lat równe są cenie jego zakupu.
Wyniki zaskakują, ponieważ jest to okres aż o 10 lat krótszy niż średnia w Unii Europejskiej.

Ceny wynajmu w Polsce są relatywnie wysokie w porównaniu do wartości lokalu. Zastanawiacie się, w jakich krajach jest jeszcze gorzej? Odpowiadamy: jedynie w Rumunii, na Węgrzech i w Czarnogórze.
 

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w największych miastach w kraju?

Cena wynajmu mieszkania rośnie systematycznie od ponad roku. Postanowiliśmy porównać ile kosztuje wynajęcie średniego mieszkania o powierzchni 38-60 metrów kwadratowych, czyli 2 czy 3 pokoi z kuchnią w różnych regionach Polski.
 

BYDGOSZCZ

Miastem, w którym mieszkania są najtańsze jest niezmiennie od kilku lat Bydgoszcz. Ceny wynajmu kształtują się tutaj w okolicach 1267 złotych na miesiąc.
 

ŁÓDŹ

Cena wynajmu mieszkania w Łodzi wzrosła w ciągu ostatniego roku o 24% i aktualnie wynosi 1645 złotych miesięcznie.
 

POZNAŃ

Osoby chętne wynajmu w stolicy Wielkopolski muszą liczyć się z wydatkiem 1636 złotych miesięcznie - 10% więcej niż rok temu.
 

SZCZECIN

Ceny wynajmu w tym nadmorskim mieście kształtują się w okolicach 1552 złotych za miesiąc wynajmu.
 

LUBLIN

Jeżeli wynajmujemy mieszkanie w Lublinie, cena nie powinna przekroczyć 1688 złotych na miesiąc - niewielki wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.
 

KATOWICE

Mieszkańcy śląskiej aglomeracji decydujący się na wynajem muszą liczyć się z miesięcznym wydatkiem 1769 złotych.
 

KRAKÓW

Ojczyzna Kraka to relatywnie tanie miasto jeżeli chodzi o ceny wynajmu - zapłacimy tu średnio 1877 złotych za miesiąc. Pamiętajcie, że można tu wynegocjować całkiem niezłe zarobki, mając na uwadze obecność wielu zagranicznych firm.
 

GDAŃSK

Za wynajem średniego mieszkania nad Bałtykiem zapłacimy miesięcznie 1995 złote - o 14% więcej niż pod koniec 2014 roku.
 

WROCŁAW

Drugim najdroższym miastem według raportu jest Wrocław, gdzie za wynajęcie średniego mieszkania zapłacimy miesięcznie średnio aż 2260 złotych - podwyżka ponad 15%.
 

WARSZAWA

Najdrożej jest oczywiście w stolicy, która od lat króluje w cenach wynajmu mieszkań. Chcąc zamieszkać w Warszawie, powinniśmy liczyć sie z kosztem ok. 2799 złotych miesięcznie.

dane z grudnia 2015 r. - źródło: bankier.pl
 

Więcej na temat wynajmu mieszkań:

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie