Co czyni kredyt dla firm bez bik tak popularnym?

Dlaczego tak wielu przedsiębiorców poszukuje kredyt dla firm bez bik? W poniższym artykule staramy się wyjaśnić kto może być zainteresowany taki produktem i jakie dostępne rozwiązania mogą być alternatywą.

Co czyni kredyt dla firm bez bik tak popularnym?
Czy kredyt dla firm bez bik istnieje?

W ostatnich latach na rynku pojawia się coraz więcej nowych działalności gospodarczych, które próbują na swoje sposoby podbić rynek. Założenie nowej firmy, czy to na własną rękę, z rodziną czy z biznesowymi partnerami, wiąże się z wieloma obowiązkami i wyzwaniami. Które z nich jest największe? Oczywiście finanse naszego przedsiębiorstwa.

 

Zacznijmy od tego, że aby otworzyć nową firmę, potrzebujemy środków na start. I tu może pojawić się pierwszy problem, ponieważ bez historii obrotów naszego przedsiębiorstwa, banki sprawdzą stan naszych osobistych finansów. Może zatem okazać się, że jedynym rozwiązaniem dla nas byłby kredyt dla firm bez BIK. 

 

Przypomnijmy zatem czym jest Biuro Informacji Kredytowej i dlaczego tak często poszukujemy kredytów z możliwością pominięcia tej instytucji. 

 

BIK jest to neutralna instytucja finansowa, która została powołana przez polskie banki, w celu stworzenia bazy danych wszelkich kredytobiorców, czyli tak klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W bazie BIK znajdują się zatem wszelkie informacje o naszych zobowiązaniach, terminach ich spłat oraz naszej terminowości uiszczania rat. Pamiętajmy zatem, że zapisywane są również pozytywne informacje, związane z naszymi zobowiązaniami. Jeśli kredyty czy pożyczki spłacamy w terminie, banki wezmą to pod uwagę. 

 

Dlaczego zatem tak dużo osób interesuje kredyt dla firm bez BIK? Możemy wyróżnić dwa podstawowe powody:

 

1. Problemy finansowe właściciela – tak jak wspomnieliśmy na początku, w przypadku młodych firm, banki w pierwszej kolejności biorą pod lupę finanse właścicieli, co oznacza sprawdzenie ich osobistej zdolności kredytowej oraz historię kredytową. Jeśli któryś z właścicieli miał w przeszłości problemy ze spłaceniem zadłużenia, taka informacja może negatywnie wpłynąć na decyzję banku. Kredyt dla firm bez BIK w takiej sytuacji mógłby pomóc w zdobyciu dodatkowych środków pieniężnych

 

2. Problemy finansowe firmy – sytuacja finansowa wielu firm zmienia się nieustannie. Niektóre przedsiębiorstwa odnotowują regularne wzloty i upadki, związane np. z sezonową działalnością. Jeśli firmie zdarzyło się zaciągnąć kredyt dla firm a następnie w związku ze spadkiem wypłacalności spóźnić ze spłatą, taka sytuacja odnotowana będzie w Biurze Informacji Kredytowej. Banki często nie są skłonne inwestować w ryzykowne firmy, nawet gdy problemy finansowe dawno zostały zażegnane

 

Kredyt dla firm bez BIK jest zatem poszukiwanym produktem finansowym. Czy jednak taka oferta istnieje?

 

Pamiętajmy, iż każda decyzja banku, związana z udzieleniem kredytu czy to klientowi indywidualnymi, czy biznesowemu, wiąże się ze sprawdzeniem wypłacalności kredytobiorcy. Biuro Informacji Kredytowej jest jedną z najbogatszych baz danych o finansowych zobowiązaniach Polaków, dlatego ciężko znaleźć instytucję finansową, która nie korzysta z dokumentów tam zgromadzonych. 

 

Szukając jednak kredytu dla firm bez BIK można wybrać się do banku i przedstawić dokumenty, które pozwolą nam przekonać kredytodawcę, iż nasza aktualna sytuacja finansowa z pewnością zmieni się w pozytywną historię w BIK. Kredyt dla firm natomiast pomoże naszemu przedsiębiorstwie w systematycznym rozwoju.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie