Co daje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to polisa dzięki której rodzinie ubezpieczonego wypłacane będzie świadczenie finansowe w wypadku śmierci lub utraty zdolności do pracy jej właściciela.

Co daje ubezpieczenie na życie?
Jak zabezpieczyć finansowo rodzinę?
  • ubezpieczenie na życie
  • trwała utrata zdolności do pracy

Ubezpieczenie na życie znajduje się w ofercie niemal wszystkich ubezpieczycieli. Dzięki niemu rodzinie ubezpieczonego wypłacane będzie świadczenie finansowe w wypadku śmierci lub utraty zdolności do pracy właściciela polisy, który może być jednocześnie jedynym (lub najważniejszym) żywicielem rodziny. Jest oczywistym, że pieniądze nie ukoją bólu po stracie ukochanej osoby, warto zadbać jednak o to, by, na wypadek nieprzewidzianych wydarzeń losowych, rodzina mogła przetrwać ten trudny czas nie martwiąc się przynajmniej o finanse.

 

Ubezpieczenie na życie na wypadek śmierci

Wypłacane bliskim po śmierci właściciela ubezpieczenie pozwala rodzinie znaleźć czas na otrząśnięcie się z żalu po stracie ukochanej osoby zanim konieczne stanie się uoporządkowanie i zorganizowanie wszystkich spraw finansowych czy też, w wypadku gdy zmarły był jedynym żywicielem rodziny, znalezienie pracy przez innych jej członków.

 

Ubezpieczenie na życie na wypadek utraty zdolności do pracy

 

Dodatkową opcją towarzyszącą, którą można wykupić, jest ubezpieczenie na życie na wypadek utraty zdolności do pracy

 

Jeśli ubezpieczony utraci w wypadku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zdolność wykonywania jakiejkolwiek pracy, zostanie mu wypłacona umówiona suma, zapewniając środki na życie, których został pozbawiony wraz z utratą pracy. Istnieje również możliwość ubezpieczenie się na wypadek utraty zdolności do pracy jedynie w wykonywanym zawodzie, kiedy to ubezpieczyciel przejmie na siebie konieczność opłacania składki aż do wygaśnięcia umowy.

 

Podstawową wersję ubezpieczenia na życie można rozszerzyć również za dodatkową opłatą o zabezpieczenie na wypadek długotrwałej choroby czy inwalidztwa, a nawet o opcję polisy zabezpieczającej spłatę kredytu hipotecznego.

 

Sprawdź również:

Na czym polega ubezpieczenie grupowe kredytu? »

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne? »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie