Co opłaca się kupować w czerwcu?

Ceny jakich produktów mogą okazać się silnym magnesem sezonu letniego, czyli co opłaca się kupować w czerwcu?

Co opłaca się kupować w czerwcu?
Poradnik zakupowy na pierwszy wakacyjny miesiąc

Czerwiec to miesiąc, na który czekają wszyscy wielbiciele gorących słonecznych promieni, wakacji, zieleniących się piknikami traw i … posezonowych wyprzedaży. Co opłaca się kupować w pierwszym miesiącu lata?
 

Zakupowy przewodnik po czerwcu

W czerwcu opłaca się…
 

jeść sezonowo!

W czerwcu warto zadbać o to, by naszą codzienną dietę urozmaicić sezonowymi owocami i warzywami.

Będzie nie tylko zdrowo i kolorowo, ale i taniej – sezonowe produkty są z reguły tańsze od tych przetwarzanych, wymagających mrożenia, konserwacji czy wysokich temperatur, by zachować walory smakowe i odżywcze na sklepowych półkach.

W co opłaca się wyposażyć lodówkę w czerwcu?
► W pierwszej połowie miesiąca kupuj truskawki i kalarepę.
► W drugiej połowie czerwca i pod koniec miesiąca nie oszczędzaj na młodej marchewce, kalafiorze, brokułach, botwince, kapuście i czereśniach.

 

szukać butów… na zimę!

W czerwcu wyprzedawane są nie tylko wiosenne, ale i zalegające na półkach zimowe kolekcje.

Przy odrobinie szczęście latem znajdziesz na sklepowych półkach znacznie tańsze półbuty, ciepłe sweterki, chroniące przed wiatrem kurtki i przytulne szale.

Zamiast wybierać zwiewne letnie sukienki i sandałki, szukaj przecenionych produktów ze starszych kolekcji – jeszcze przyjdzie czas na wyprzedaże letniej garderoby.

 

szukać wakacyjnych ofert last-minute

Czerwiec to miesiąc, w którym wielu z nas decyduje się na urlop.

Rodzinnym wyjazdom sprzyjają uczniowskie wakacje od szkoły, a biura podróży prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych dla podróżnych ofert. W związku z tym, że większość z nas planuje urlopy z wyprzedzeniem i w czerwcu ma już swoją wycieczkę dokładnie zorganizowaną i opłaconą, ceny niewyprzedanych wycieczek często spadają więc do przyjemnego dla portfela minimum.

 

korzystać z sezonowych atrakcji

Czerwiec to miesiąc lodów, wycieczek rowerowych, oblężenia jezior i wodnych zjeżdżalni, kin na świeżym powietrzu i kawiarnianych miejskich ogródków.

Rosnąca konkurencja sprawia, że organizatorzy letnich wydarzeń, właściciele restauracji, wypożyczalni czy basenów muszą walczyć o klienta na różne sposoby – a jednym z najbardziej skutecznych są obniżki cen. W czerwcu opłaca się więc kupować to, na co jest duży popyt przy jednoczesnej silnej rynkowej konkurencji.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie