Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Co może zająć komornik za długi?

Kiedy komornik puka do Twoich drzwi, nie możesz zapomnieć, iż posiadasz pewne prawa. Poznaj zasady jakim podlega egzekucja komornicza.

Co może zająć komornik za długi?
Komornik - jak działa? Co warto wiedzieć?

Egzekucja komornicza jest rozwiązaniem ostatecznym. Obecnie, w erze popularności kredytów i pożyczek, dość często zdarza się, że wierzyciel osobiście czy też przy użyciu firmy windykacyjnej ściąga swoje należności. Warto wiedzieć co komornik może zająć, a czego nie w sytuacji ściągania długów.

Jak działa komornik?

Przede wszystkim do egzekucji komorniczej dochodzi wówczas, gdy dłużnik nie spłaca swoich zobowiązań, nawet na nakaz sadu.

Zasada nr 1: wierzyciel decyduje o tym, w jaki sposób komornik ściągnie należności, stanowi o metodach egzekucji: należności mogą być ściągnięte za pomocą:

  • pensji dłużnika, 
  • z jego rachunków w banku, 
  • papierów wartościowych,
  • ruchomości czy nieruchomości itd. 

Decyzja o sposobie egzekucji zostaje podjęta w zależności od stanu majątku dłużnika. Oznacza to, iż komornik może zająć: samochód, mieszkanie, sprzęt gospodarstwa domowego, komputery czy wyposażenie mieszkania.

Zasada nr 2: zasada pierwszej potrzeby - nie można zabrać dłużnikowi przedmiotów niezbędnych do życia, to znaczy przedmiotów pierwszej potrzeby oraz tych, które służą do wykonywania pracy zarobkowej.

Zasada nr 3: komornik nie jest zainteresowany do kogo należą przedmioty podlegające egzekucji, odgórnie zakłada, iż należą do dłużnika. Wyobraźmy sobie sytuację, iż dłużnik posiada w garażu samochód należący do teściowej, komornik go przejmie, gdyż zakłada, iż należy do dłużnika, teściowa może się później ubiegać o jego zwrot.

Przedmioty zebrane przez komornika podlegają licytacji publicznej. Komornik dokonuje ich spisu i wyznacza ich wartość. Zazwyczaj wartość licytowanych przedmiotów jest obniżona. Pieniądze pochodzące z licytacji przekazywane są wierzycielowi.

Komornik jest funkcjonariuszem publicznym, którego priorytetowym zadaniem jest ściągniecie należności dla wierzyciela. Działa zgodnie z jego wolą (wniosek o wszczęcie egzekucji) oraz na podstawie tytułu wykonawczego wydanego przez sąd.

Przeczytaj także:
Oddłużanie – prawdy i mity »
Rozdzielność majątkowa a kredyt »
Jak sprawdzić czy moje dane są w BIK? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie