Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Co można wziąć w leasing?

Leasing uprawnia do korzystania ze środków trwałych udostępnianych przez leasingodawcę.

Co można wziąć w leasing?
Leasing środków trwałych jako alternatywa dla kredytu
  • co to jest leasing
  • leasingodawca a leasingobiorca
  • środki trwałe

Leasing to ciekawa opcja dla małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki tej formie umowy nie muszą ponosić wysokich kosztów rozwoju swojej firmy. W przypadku, gdy przedsiębiorstwa z jakichś względów nie stać na zakup środków trwałych lub, nie chcąc wpadać w pętlę zadłużeń, pragną uniknąć zaciągania na nie kredytu, mogą potraktować leasing jako alternatywę dla tradycyjnych form finansowania.

 

Co to jest leasing?

 

Leasing opisuje rodzaj umowy cywilnoprawnej pomiędzy dwoma podmiotami (leasing bezpośredni) lub większą liczbą podmiotów (leasing pośredni). Strony umowy nazywane są odpowiednio leasingobiorcą i leasingodawcą. Leasing porównany może zostać do kredytu, w którym przedmiotem umowy nie jest gotówka, ale wybrany środek trwały. Podobnie jak bank, tak i firma leasingowa dokonuje analizy zdolności „kredytowej”,rozpatrując dostarczone jej dokumenty finansowe

 

Umowa leasingowa

 

Na mocy umowy podpisanej między stronami, leasingodawca zobowiązuje się udostępnić leasingobiorcy środek trwały do ciągłego użytku w czasie objętym umową. Umowa leasingowa musi zawierać również informacje o wysokości opłat leasingowych, kwocie wykupu, walucie transakcji czy wysokości opłaty inicjalnej. 

 

Umowa leasingowa może zostać sporządzona w sposób, który pozwoli nam na wykup używanego sprzętu za niewielkie pieniądze po jej wygaśnięciu lub zwrócić środek trwały leasingodawcy, nie martwiąc się o utylizację starego bądź zużytego przedmiotu.

 

Co można wziąć w leasing?

 

Choć często utożsamiany jedynie z rynkiem motoryzacyjnym, leasing objąć może nie tylko samochód (lub też całą flotę pojazdów w przypadku firmy transportowej), ale również wszelkiego rodzaju szeroko rozumiane środki trwałe, które podzielić możemy na:

 

  • środki trwałe ruchome: maszyny, urządzenia, linie produkcyjne, wyposażenie biura, sprzęt medyczny, elektroniczny itd.;
  • środki trwałe nieruchome: nieruchomości, grunt, przedsiębiorstwa, lokale spółdzielcze itd..

 

Warto pamiętać również o tym, że comiesięczną ratę leasingową można zaliczyć do kosztów pozyskania przychodu przedsiębiorstwa i odpowiednio się z niego rozliczyć.

 

Sprawdź również:

Co wybrać - kredyt samochodowy dla firm czy leasing? »

Najlepszy samochód służbowy a kredyt samochodowy dla firm »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie