Co najchętniej kupujemy online?

Internet zawładnął naszym życiem. Coraz częściej ufamy sprawom załatwionym w sieci i uczymy się korzystania z nowoczesnych rozwiązań, takich jak zakupy online.

Co najchętniej kupujemy online?
Zakupy przez internet to codzienność

Coraz częściej i coraz więcej kupujemy przez internet. Wraz z rozwojem rynku e-commerce zaczęliśmy też kupować trochę inne towary niż jeszcze kilka lat temu.

Nawet ubrania przez internet

Co najczęściej kupujemy przez internet? 

Większość autorów badań z ostatnich lat wymienia:

  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt RTV/AGD,
  • książki, muzyka,
  • sprzęt fotograficzny,
  • ubrania i buty,
  • telefony i akcesoria GSM,
  • wycieczki, bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe.

Lista artykułów wciąż się wydłuża, a przyczyn tego zjawiska jest kilka. Wiele znanych sieci sklepów, takich jak Tesco czy Empik, wprowadziło możliwość robienia zakupów przez internet. Powstało także wiele nowych specjalistycznych sklepów, które funkcjonują jedynie on-line. 

Do zakupów internetowych zaczęliśmy po prostu się przyzwyczajać i dzisiaj kupujemy już rzeczy, których kiedyś byśmy nie kupili. Na przykład ubrania, które zwykle lubimy przymierzyć przed zakupem, są coraz częściej zamawianym on-line produktem. 

Coraz częściej zamawiamy także jedzenie. Duże sklepy, które wprowadziły możliwość zamawiania on-line i dostawy do domu oraz korzystne warunki zakupów dla stałych klientów to wygodne rozwiązanie chorych i starszych. Rośnie bowiem odsetek osób starszych, które korzystają już z internetu i robią zakupy on-line.

Młody i wykształcony kupuje online

Badania z ostatnich lat wskazują jasno, że coraz więcej Polaków kupuje przez internet. 

Na tę formę zakupów decydują się jednak nadal przede wszystkim młodzi, dobrze wykształceni mieszkańcy dużych miast. Zapytani o przewagę formy internetowej nad tradycyjną, mówią o braku konieczności wychodzenia z domu, możliwości robienia zakupów o każdej porze dnia i nocy, szybkości dostawy, niskiej cenie, szerokim asortymencie. 

Podkreślają także, że niektóre towary mogą nabyć jedynie przez internet, ponieważ w ich okolicy nie ma w ogóle niektórych sklepów, na przykład ze zdrową żywnością.

Przyszłość jest... wirtualna!

Eksperci twierdzą, że kupować będziemy coraz więcej. Już blisko połowa internautów robi zakupy on-line, a liczba ta będzie ciągle rosła. Oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu to główne przyczyny zjawiska. 

Siedząc przy laptopie, chatując, ucząc się do egzaminu, możemy przeglądać towary w sklepie i wrzucać je powoli do wirtualnego koszyka. Coraz doskonalsze systemy płatności i lawinowo rosnąca liczba sklepów to kolejne powody popularności zakupów w sieci. 

Dzisiaj możemy mieć wymarzoną rzecz z drugiego końca świata, pamiętajmy jednak o kosztach transportu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie