Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Co to jest bankowość mobilna?

Bankowość mobilna to błyskawicznie rozwijająca się oferta coraz większej ilości banków udostępniających swoim klientom szeroką gamę zróżnicowanych usług.

Co to jest bankowość mobilna?
Z jakich usług bankowych można skorzystać przez telefon komórkowy?
  • m-bankowość
  • bankowość mobilna

Obecnie wielu z nas korzysta już nie tylko z usług tradycyjnej bankowości, ale również posiada dostęp do swojego wirtualnego konta i dokonuje transakcji przez Internet. Naprzeciw oczekiwaniom coraz intensywniej korzystających z dobrodziejstw nowoczesnych technologii użytkowników telefonów komórkowych wychodzi teraz z wciąż rozbudowywaną ofertą bankowość mobilna.

Co to jest bankowość mobilna?

Większość banków udostępnia swoim klientom opcję pobrania na telefon komórkowy lub inne urządzenie odpowiedniej aplikacji umożliwiającej obsługę konta bankowego. Dzięki rozwojowi m-bankowości mamy więc stałą kontrolę nad własnymi finansami niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, o ile tylko mamy ze sobą telefon z dostępem do sieci.

Bankowość mobilna umożliwia nam przeprowadzanie zarówno pasywnych, jak i aktywnych operacji korzystania z konta. Dzięki ściągnięciu bankowej aplikacji na telefon możemy więc na przykład sprawdzić historię dokonanych płatności, zweryfikować stan konta, wykonać przelew, otworzyć lokatę, a nawet zaciągnąć szybką pożyczkę czy wykupić polisę ubezpieczeniową. Wszystko to bez konieczności odwiedzin w oddziale banku.

Co daje nam bankowość mobilna?

Wymienione powyżej operacje można jednak uznać obecnie za dość tradycyjne. Banki prześcigają się więc w tworzeniu wciąż coraz bardziej wymyślnych, a często mocno udziwnionych ofert. Dzięki usługom m-bankowości możemy więc skorzystać z takich opcji jak:

  • Automatyczne powiadomienia o bliskości sklepu, w którym możemy liczyć na rabat związany z korzystaniem z usług wybranego banku. Aplikacja korzysta z funkcji geolokalizacji.
  • Możliwość płacenia za pomocą telefonu komórkowego w sieci dyskontów spożywczych Biedronka (usługa dostępna w Getin UP Getin Banku).
  • Zarchiwizowanie paragonu w pamięci telefonu, aby zawsze mieć dostęp do jego nienaruszonej, tak samo ważnej jak papierowa, wersji. W tym celu wystarczy zrobić zdjęcie faktury, nadać mu odpowiednią nazwę i zapisać na urządzeniu.
  • Skanowanie lub zrobienie zdjęcia kodu QR widocznego na papierowych fakturach sprawi, że wszystkie dane konieczne do wykonania przelewu znajdą się na jego mobilnym formularzu. Możemy więc od razu wykonać przelew z urządzenia przenośnego i opłacić nasze rachunki.
  • Bankowość mobilna w Citi Handlowy umożliwia opcję błyskawicznego przesyłania sobie niewielkich kwot nieprzekraczających 50 złotych w formie przelewu poprzez stuknięcie telefonem o telefon.
  • Zakup biletów komunikacji miejskiej za pomocą aplikacji SkyCash udostępnianej przez BZ WBK.
  • Przekazanie elektronicznego czeku na wybraną kwotę dowolnej osobie, po wskazaniu jej numeru telefonu.

Bankowość mobilna rozwija się niezwykle szybko, można więc mniemać, że proponowane wyżej usługi to dopiero początek ułatwiającej zarządzanie finansami przygody z bankiem w telefonie komórkowym. 

Sprawdź również:
Bankowość elektroniczna, czyli co daje Ci konto online »
Czy konto internetowe jest bezpieczne? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie