Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

Co to jest kalkulator kredytowy?

Poznaj wysokość miesięcznej raty

Kalkulator kredytowy to prosty sposób na znalezienie oferty bankowej dostosowanej do naszych potrzeb i możliwości.

Jeśli poszukujesz kredytu gotówkowego, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości, doskonale wiesz jak wiele ofert jest aktualnie dostępnych na rynku.

Prawie każdy bank działający w Polsce ma w swojej ofercie przynajmniej jeden kredyt gotówkowy, często również pojawiają się czasowe lub sezonowe promocje, dostępne są kredyty dla klientów indywidualnych, obecnych, nowych czy przedsiębiorstw, a wszystkie różnią się pewnymi elementami.

Pojawia się zatem pytanie, który kredyt będzie najlepszy dla Ciebie i jak wybrać go bez tracenia cennego czasu na wizytach w bankach, przeglądaniu licznych stron internetowych czy kontaktach z doradcami? Odpowiedzią jest kalkulator kredytowy, który pomoże Ci szybciej znaleźć korzystną ofertę, najczęściej bez konieczności wychodzenia z domu.

Czym jest kalkulator kredytowy?

W najprostszych słowach można powiedzieć, że jest to narzędzie lub aplikacja, która umożliwia Ci poznanie warunków, na jakich otrzymasz kredyt gotówkowy w różnych bankach.

Najczęściej wystarczy podać kilka ogólnych danych odnośnie poszukiwanego produktu finansowego, takich jak pożądana kwota i długość okresu kredytowego, a kalkulator przedstawi nam wyniki z banków, które mają w ofercie produkty spełniające nasze wymagania.

Co porównuje kalkulator?

W zestawieniu, w zależności od kalkulatora, możemy porównać:

  • wysokość comiesięcznej raty,
  • nominalne oprocentowanie kredytu,
  • RRSO,
  • wysokość prowizji pobieranej przez bank czy
  • koszty ubezpieczenia,
  • niejednokrotnie mamy również możliwość poznania całkowitej kwoty do spłaty.
 

Zalety korzystania z narzędzi online

Prawdą jest, iż wyświetlane dane są orientacyjnymi wartościami, jednak kalkulator umożliwia nam, na przykład, ograniczenie naszych poszukiwań do mniejszej ilości banków.

Dodatkowo możemy zmienić nasze początkowe założenia i sprawdzić czy nie lepiej wydłużyć okres kredytowania lub zdecydować się na ubezpieczenie oferowane przez bank. Możliwość samodzielnego określenia parametrów daje nam pewność otrzymania poszukiwanych wyników, dopasowanych do naszej aktualnej sytuacji finansowej. 

Innym przydatnym narzędziem są porównywarki kredytów, które przedstawiają nam oferty dostępne na rynku z ogólnymi warunkami proponowanymi przez banki. Takie aplikacje umożliwiają poznanie ogólnej sytuacji na rynku kredytowym, uzyskanie informacji o minimalnych i maksymalnych kwotach w różnych instytucjach oraz znalezienie ofert promocyjnych.