Co to jest kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy można dziś uzyskać droga internetową. Jak to działa?

Co to jest kredyt gotówkowy online?
Kredyt gotówkowy przez Internet, co to takiego?

Kredyt gotówkowy online to nic innego jak dodatkowe pieniądze z banku na dowolny cel, które można otrzymać drogą internetową. Ta forma pozyskiwania gotówki jest obecnie bardzo popularna. 

Dlaczego? Obecnie czas ma większą wartość niż pieniądz, żyjemy w czasach pośpiechu i wiele osób decyduje się na skorzystanie z Internetu, aby załatwić również swoje sprawy finansowe. Kredyt gotówkowy online stanowi właśnie jedną z takich spraw.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy online można uzyskać w wielu bankach, a procedura jest dość szybka i prosta. W jaki sposób to działa?

1. Wybierasz ofertę, która Cię interesuje.

2. Składasz wniosek drogą Internetową (przeważnie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-21.00), wniosek ten można znaleźć na stronie internetowej większości banków. Następnie klikasz odpowiedni link, wypełniasz wszystkie pola i przesyłasz do banku. Wniiosek zostaje zarejestrowany w systemie i poddany analizie. Banki coraz rzadziej ograniczają się wyłącznie do swoich klientów, tak więc wniosek często może złożyć osoba wcześniej niekorzystająca z usług danego banku.

3. Czekasz na odpowiedź banku, którą możesz otrzymać nawet w przeciągu 15 minut, przez ten czas bank weryfikuje Twoją zdolność kredytową, co oznacza, iż sprawdza Twoją historię kredytową oraz bada dochody jakie uzyskujesz i wydatki jakie ponosisz.

Jakich dokumentów potrzebujesz żeby uzyskać kredyt gotówkowy online?

Poniżej przesyłamy listę standardowo wymaganych dokumentów:

1. Kopia dowodu osobistego lub też innego dowodu tożsamości.

2. Zaświadczenia o zarobkach lub potwierdzenie uzyskiwania dochodów, którego upload, czyli przesłanie w formie elektronicznej kopii dokumentów, można dokonać za pomocą specjalnych aplikacji (w zależności od banku, w którym zaciągamy kredyt gotówkowy online).

Formalności jest więc niewiele. Następnie musimy poczekać na decyzję banku

Kredyt gotówkowy online a umowa kredytowa

Bank oceni naszą zdolność kredytową i poinformuje nas drogą mailową o swojej decyzji. Jeżeli będzie ona pozytywna, zostaniemy poproszeni o zapoznanie się z umową i wybór sposobu jej podpisania. 

Zaakceptowanie umowy może się odbyć drogą: 

  • internetową, 
  • telefoniczną 
  • lub też osobiście. 
W dużej mierze zależy czy jesteśmy klientami banku. Elektroniczne zaakceptowanie warunków umowy najczęściej polega na przelaniu na konto banku symbolicznej złotówki. 

Jeżeli podpiszemy umowę, gotówkę dostaniemy w tempie natychmiastowym, nawet do kilku godzin. 

Gdzie po kredyt gotówkowy online?

Przykładowo mBank posiada obecnie ofertę kredytu gotówkowego online, który może przyznać nawet w 15 minut. Wniosek składa się drogą internetową, dokumenty o dochodach udostępnia się za pomoc specjalnej aplikacji Importer, a następnie bank bada Twoją zdolność kredytową. 

Kredyt gotówkowy online posiada wiele zalet, takich jak szybkość rozpatrywania wniosku czy szybkość otrzymania gotówki. Jak każde zobowiązanie finansowe, należy upewnić się, iż taki kredyt spłacimy terminowo. Kredyt gotówkowy online to nowoczesne rozwiązanie, które warto sprawdzić. 


Czytaj więcej:
Czy kredyt gotówkowy może być tani? Kilka słów o kosztach »
Internetowy ranking polskich banków - kto wygrał? »
Czy każdy może wnioskować o kredyt przez internet? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie