Co to jest polecenie zapłaty?

Polecenie zapłaty znacząco ułatwia dokonywanie regularnych płatności : rachunków za zużycie wody czy prądu, abonamentu telewizyjnego, różnorakich prenumerat czy rat naszych zadłużeń.

Co to jest polecenie zapłaty?
Spłacaj cykliczne zobowiązania korzystając z polecenia zapłaty
  • regularne płatności
  • polecenie zapłaty
  • korzyści dla płatnika i wierzyciela

Czym jest polecenie zapłaty?

Polecenie zapłaty to stosunkowo nowy wynalazek, którego celem jest maksymalne ułatwienie dokonywania regularnych, powtarzających się płatności:

  • rachunków za zużycie wody czy prądu,
  • abonamentu telewizyjnego,
  • różnorakich prenumerat czy
  • rat naszych zadłużeń

Polecenie zapłaty zastosować można do wszelkich cyklicznie występujących składek i opłat.

Jak działa polecenie zapłaty?

Rozwiązanie to zwalnia nas z obowiązku pamiętania o przychodzących fakturach i realizowaniu płatności w wyznaczonym czasie. Zadba o to w naszym imieniu bank, któremu wystarczy wskazać, z jakiego konta pobierane mają być pieniądze, jednocześnie zagwarantowawszy, by wymagana kwota płatności zawsze znajdowała się na naszym rachunku.

Firma, na rzecz której bank dokona za nas wpłaty, nie zaprzestanie wysyłania nam odpowiednich faktur, dokumentujących wysokość należności – wręcz przeciwnie, poinformowanie klienta o konieczności zapłaty będzie nadal jej obowiązkiem. To jednak w jej gestii leżeć będzie pamiętanie o terminach spłaty.

WAŻNE: Polecenie zapłaty gwarantuje nam dużą kontrolę nad naszymi pieniędzmi. Jeśli w okresie 56 dni (5 dni w przypadku firm) od daty płatności zorientujemy się, że wystąpiła jakakolwiek nieprawidłowość, mamy prawo zgłosić pomyłkę bankowi, a ten automatycznie wypłaci nam nadpłaconą kwotę lub odwoła spłatę.

Wybór opisanej wyżej opcji płatności przynosi korzyści również naszym wierzycielom, jest dla nich bowiem gwarancją terminowych wpłat. To dlatego wielu z nich przygotowało różnego rodzaju upominki, bony lub rabaty dla klientów decydujących się na skorzystanie z polecenia zapłaty.

Sprawdź również:
Co to jest polecenie przelewu? »
Czy konto internetowe jest bezpieczne? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie