Co warto kupować jesienią i oszczędzić pieniądze?

Czy wiecie, jakie produkty najlepiej kupować jesienią, gdyż ich cena spada czasem nawet o 50%? Dzisiaj przekonacie się, że kilka rzeczy naprawdę warto kupić po zakończeniu wakacji i przed świąteczną gorączką.

Co warto kupować jesienią i oszczędzić pieniądze?
Jesienne okazje czas start!

5 pomysłów na jesienne strzały w dziesiątkę!

 

1 Rower

Czy wiedzieliście, że rowery najtańsze są właśnie w okresie jesienno-zimowym? Wraz z rowerami, spada także cena akcesoriów: kasku, ochraniaczy, a także bidonów, lampek etc.

Gwarantujemy, że bardzo się zdziwicie, jak bardzo cena spada po wakacjach. Jeżeli myśleliście o nowym rowerze na wiosnę, nie czekajcie. Kupcie rower już dzisiaj!

 
 

2 Grunty

Jesienią opłaca się kupować działki. O tej porze roku ceny znacznie spadają i można łatwiej wynegocjować interesującą nas kwotę. Poza zakupem gruntu, jesień to świetny moment na planowanie remontów i budów. Przygotowanie dokumentacji zajmuje często sporo czasu, warto zatem zająć się już dzisiaj niezbędnymi pozwoleniami.

 

3 Grill

Jesienią kupimy także znacznie tańszego niż w czasie sezonu grilla. Pospieszmy się jednak, dużo ludzi zdaje sobie z tego sprawę i pędzi kupować grille i meble ogrodowe właśnie w listopadzie. Liczcie na duże zniżki, ponieważ sklepom zależy na wyprzedaniu starych kolekcji.

Kupując jesienią grilla, bez problemu przechowamy go do wiosny – i spójrzmy prawdzie w oczy: grill nie zmienia się z sezonu na sezon. Poza tym możecie kupić tani basen do ogrodu - dzieci będą w siódmym niebie!

 
 

4 Ubrania

Jesiennie promocje zachęcają do zakupów odzieżowych. Bez problemu kupicie letnie ubrania w niskiej cenie. To dobry moment, aby kupować stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne, letnie bluzki i sukienki. Często promocje sięgają 50%. Zróbmy jednak najpierw rekonesans w naszej szafie, aby nie kupować niepotrzebnych ubrań.

 
 

5 Warzywa i owoce

Jesienią warto kupować także sezonowe owoce i warzywa, które na wiosnę znacznie drożeją. Szczególnie ważne będzie to dla fascynatów przetworów. Jesienią kupujmy śliwki, gruszki i dynie. Ich cena poleci do góry na wiosnę – miejmy zatem spiżarnię wypełnioną domowymi kompotami i przetworami. 

Warto również wybrać się do sklepów ogrodniczych i kupić cebulki kwiatów, które sadzi się jesienią. Również ceny drzewek owocowych spadają na jesień a zasadzenie ich przed przymrozkami zagwarantuje nam piękny widok na wiosnę.

 

WIĘCEJ PORAD ZAKUPOWYCH:
Na co wydajemy pieniądze jesienią? »
Pomysły na oszczędny jesienny weekend we dwoje »
Jak przygotować skuteczną listę zakupów? »
Koszt życia w Polsce »
Jak kupować na promocjach w supermarketach? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie