Co wyróżnia kredyt studencki PKO?

Dla kogo przeznaczony jest kredyt studencki PKO? Młode osoby, które poszukują dofinansowania na okres studiów powinny sprawdzić jak skorzystać z takiej możlwości.

Co wyróżnia kredyt studencki PKO?
Preferencyjny kredyt studencki PKO dla osób o niskiej zdolności kredytowej

Wielu studentów w trakcie trwania swojej edukacji na uczelni wyższej, po raz pierwszy musi samodzielnie zająć się swoimi finansami, zaplanować wydatki oraz spróbować oszczędzić część środków na wakacje czy rozwój osobisty. Zadanie do prostych nie należy, szczególnie w związku z wieloma nowymi wydatkami, chęcią poznania smaku studenckiego życia oraz często ograniczoną ilością dostępnych pieniędzy. Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy, jednak studenckie dochody nie zawsze wystarczają na pokrycie wszelkich kosztów życia, szczególnie, jeśli z różnych względów nie możemy liczyć na większą pomoc finansową rodziny. Warto zatem rozważyć możliwość złożenia wniosku o kredyt studencki PKO.

 

Bank PKO BP od wielu już lat bierze udział w procesie udzielania preferencyjnych kredytów studenckich, które pomagają wielu młodym osobom na uczelniach wyższych. Dopasowane warunki kredytowania do odbiorców sprawiają, iż kredyt studencki PKO to atrakcyjna oferta dla każdego, kto potrzebuje dodatkowych środków finansowych na utrzymanie się w trakcie studiów a przy tym wyrównuje szanse studentów z mniej zamożnych rodzin. Dofinansowanie, które można otrzymać od banku jest wystarczające na pokrycie kosztów życia, a przy tym daje możliwość korzystania ze studenckich doświadczeń. Dobre gospodarowanie dodatkowymi środkami finansowymi, pozwala na oszczędzenie części środków i uczy zarządzania dostępnym budżetem.

 

Kredyt studencki PKO przeznaczony jest dla osób studiujących, które spełniają postawione warunki kredytowania. Podstawowym warunkiem złożenia wniosku o kredyt jest:

 

  • rozpoczęcie studiów przed ukończeniem 25 lat 
  • uzyskanie zabezpieczenia spłaty kredytu od rodziny, pracującego znajomego lub Banku Gospodarstwa Krajowego 
  • stosunkowo niska zdolność kredytowa rodziny
  • brak utraty statusu studenta w trakcie trwania studiów

 

Preferencyjny kredyt studencki PKO wypłacany jest w transzach a każdy kredytobiorca podlega okresowi karencji z spłacie w trakcie trwania studiów oraz 2 lata po uzyskaniu dyplomu. Część kosztów kredytu pokrywana jest z budżetu państwa.

 

Osoby studiujące, które nie posiadają wystarczających środków na utrzymanie, mogą łatwo sprawdzić w jaki sposób otrzymają kredyt studencki PKO. Warto jednak pamiętać o terminie złożenia wniosku w banku, który upływa każdego roku w dniu 15 listopada. Nie zapomnij, iż Bank PKO posiada również inne kredyty dla studentów, które warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu oferty dopasowanej do swoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie