Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Czy kalkulator kredytowy oparty jest na danych z banków?

Dla wielu z nas kalkulator kredytowy dostępny w internecie był niejednokrotnie pomocą w wyborze odpowiedniej oferty, lecz zastanawialiśmy się pewnie, czy jest on oparty na prawdziwych danych bankowych.

Czy kalkulator kredytowy oparty jest na danych z banków?
Porównaj oferty banków za pomocą kalkulatora internetowego

Kalkulator kredytowy online stanowi niewątpliwie ogromną pomoc w wyborze odpowiedniego kredytu, a także sprawdzenia naszej zdolności do zaciągania zobowiązań. Teraz bez wychodzenia z domu możemy podjąć decyzję kredytową i przekonać się na jaki kredyt nas stać.

 

Musimy zwrócić uwagę na to, że kalkulator kalkulatorowi nierówny, a więc powinniśmy najpierw sprawdzić z ilu banków dany kalkulator będzie miał informacje w swojej bazie, a to będzie zależało od typu kalkulatora. Niektóre kalkulatory posiadają w swojej bazie dane z pięciu, inne z dziesięciu albo nawet z dwudziestu banków. Ważne będzie uzyskanie tej informacji w celu przekonania się, czy wachlarz ofert jest odpowiednio duży.

 

Innym typem będzie kalkulator kredytowy, który obliczy za nas ratę kredytu. Działa on na podstawie danych zebranych z banków, opierając się na aktualnym oprocentowaniu. Wypełniając odpowiednie pola, kalkulator kredytowy dokona odpowiednich kalkulacji i przedstawi nam możliwości kredytowe. Na podstawie danych o wymaganiach użytkownika dotyczących kredytu, system dokona kalkulacji i przedstawi nam rozpis poszczególnych rat, biorąc pod uwagę różne oferty bankowe.

 

Kalkulator kredytowy jest to narzędzie, które na podstawie aktualizowanej na bieżąco bazy danych ofert banków, pozwoli nam skutecznie wybrać ofertę, obliczyć zdolność kredytową, a także ratę kredytu. Oczywiście im dokładniejszy kalkulator, a więc im więcej pól dotyczących szczegółów związanych z naszymi wymaganiami i możliwościami, tym wyniki będą odpowiednio dopasowane do potrzeb klienta.  Ponadto musimy mieć pewność, że dane w kalkulatorze są aktualizowane na bieżąco, co możemy potwierdzić ze stronami internetowymi banków, a także bezpośrednio u konsultanta w oddziale. Najlepiej w takim wypadku przeskanować kilka dostępnych kalkulatorów online.

 

Porównywanie ofert kredytowych online jest niewątpliwie najłatwiejszą formą wyboru kredytu dostępną bez wychodzenia z domu i najtańszą. Na podstawie danych z banków, dokona on za nas porównania warunków kredytowych, zgodnych z naszymi możliwościami. Musimy mieć jednakże pewność, że dany kalkulator kredytowy zawiera informacje zgodne z aktualnymi danymi banków, aby niemile się nie zaskoczyć.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie