Czy kredyt gotówkowy może być konsolidacyjny?

Kredyt gotówkowy można potraktować jako sposób na spłatę innych zadłużeń.

Czy kredyt gotówkowy może być konsolidacyjny?
Kredyt gotówkowy a spłata innych zobowiązań kredytowych
  • kredyt gotówkowy
  • konsolidacja

Kredyt gotówkowy, udzielany przez bank lub inny podmiot do tego upoważniony, przeznaczony może zostać na dowolny cel. Można potraktować go również jako sposób na spłatę innych zobowiązań kredytowych.

Kredyt gotówkowy jako konsolidacja

Jeśli sytuacja życiowa zmusiła nas do zaciągnięcia wielu kredytów (najczęściej w różnych bankach), musimy spłacać ich raty, pamiętać o terminach, wysokości odsetek i wszelkich innych zmiennych właściwych każdemu z naszych indywidualnych kredytowych zobowiązań. Z pewnością nie jest to sytuacja komfortowa, na dodatek spłata rat wszystkich zaciągniętych kredytów mocno obciąża nasz budżet domowy. Rozwiązaniem może być w tym wypadku konsolidacja.

Na czym polega konsolidacja?

Konsolidacja to sposób na połączenie wszystkich naszych kredytów w jeden. Oznacza to przeniesienie zobowiązań do jednego tylko banku i spłatę jednej raty kredytu. Rata ta, ze względu na wydłużony okres kredytowania, będzie niższa niż suma rat powiązanych ze wszystkimi kredytami płaconymi do tej pory. Starając się o przyznanie kredytu konsolidacyjnego można jednocześnie ubiegać się o dodatkową gotówkę na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy też podlega konsolidacji

Podobnie jak kredyty hipoteczne, samochodowe, debety na kartach kredytowych czy kredyty ratalne, również kredyty gotówkowe można skonsolidować i zastąpić posiadane nowym, skonsolidowanym.

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Przygotowanie oferty pozwalającej klientom na wykorzystanie kredytu również na zmniejszenie obciążenia ich budżetu domowego, pozwoliło wielu osobom na poprawę aktualnej sytuacji finansowej.

Sprawdź również:
Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań »
BIG a kredyt gotówkowy »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie