Czy kredyt gotówkowy przez Internet jest tańszy?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, pierwszym krokiem jaki musisz wykonać jest złożenie wniosku. Od Ciebie zależy w jaki sposób to zrobisz, przez Internet, osobiście czy może przez telefon?

Czy kredyt gotówkowy przez Internet jest tańszy?
Kredyt gotówkowy przez Internet zagwarantuje jego niższy koszt?

Kredyt gotówkowy jest jedną z wielu możliwości zdobycia gotówki na dowolny cel. Jest to jedna z głównych zalet tego produktu bankowego - nie musisz uzasadniać na co chcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze. Implikuje to wiele innych charakterystyk kredytu gotówkowego, ale o tym za chwilę.

 

Dzisiaj stawiamy pytanie: 

 

Czy kredyt gotówkowy jest tańszy przez Internet?

 

Odpowiedz jest prosta i krotka: NIE. Dlaczego? Otóż aby otrzymać kredyt gotówkowy najpierw należy złożyć wniosek, może się to odbyć właśnie za pomocą:

 

  • Internetu,
  • drogą telefoniczną,
  • drogą pocztową lub też
  • osobiście. 

 

Cena kredytu rzadko zależy od formy złożenia wniosku. Niewątpliwie jednak każda z tych możliwości posiada swoje wady i zalety.

 

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

 

Złożenie wniosku przez internet nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy przejść na stronę porównującą kredyty gotówkowe na naszym portalu, zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami a następnie przejść na stronę interesującego nas kredytu i wypełnić wniosek kontaktowy. Po rozmowie z konsultantem, otrzymamy szczegółowe informacje o sposobie złożenia wniosku.

 

Innym sposobem jest bezpośrednie odwiedzenie strony internetowej interesującego nas banku i złożenie tam wniosku.

 

Przykładowo, gdy składamy wniosek osobiście, mamy możliwość dopytania o wszelkie szczegóły, a prawda jest taka, że rozmowa twarzą w twarz jest zdecydowanie najbardziej owocna dla obu stron. Pozostałe możliwości nie gwarantują nam tej opcji, ale pomogą oszczędzić czas.

 

Kredyt gotówkowy posiada bardzo wiele zalet, ale niestety nie jest nią niższa cena przy wnioskowaniu przez Internet. Warto jednak wspomnieć, iż wybierając taką formę złożenia wniosku, bank najczęściej ogranicza ilość formalności, a gotówka jest dostępna prawie natychmiastowo.

 

Wspomnijmy jednak, że czasami można znaleźć oferty, proponujące obniżenie prowizji banku w przypadku złożenia wniosku przez internet. W końcu oznacza to nieco mniej pracy dla konsultantów, bank może zatem zrezygnować z części prowizji

 

Jak wspomniano wcześniej, nie musimy także uzasadniać na jaki cel zaciągamy kredyt gotówkowy. Dodatkowo możemy wybrać rodzaj rat: malejące czy tez równe oraz spłacić kredyt wcześniej bez dodatkowych konsekwencji.

 

Kredyt gotówkowy - szczegóły

 

Przypomnijmy raz jeszcze zalety kredytu gotówkowego:

 

  • dowolny cel przeznaczenia
  • kwota i okres kredytowania dopasowane do potrzeb klienta
  • możliwość znalezienia ofert z atrakcyjnym oprocentowaniem
  • szybki dostęp do gotówki
  • szeroki wybór na rynku

 

Należy jednak wspomnieć o wadach tego kredytu. Przede wszystkim kredyt gotówkowy jest niestety dość drogi. W pewien sposób musimy zapłacić za jego niewątpliwe zalety. Kredyt gotówkowy jest produktem stosunkowo kosztownym.

 

Taka opcja zdobycia gotówki jest bardzo popularna, coraz więcej osób ją stosuje, co można zauważyć w ilości reklam jaka się pojawia w masowych środkach przekazu. 

 

Banki oferują coraz więcej, chcąc zdobyć nowych klientów. Opcja złożenia wniosku przez Internet jest jedną z zachęt, gdyż wówczas nie musimy nawet opuszczać domu w celu uzyskania kredytu. Takie rozwiązanie przekonuje wiele osób, niestety nie zawsze gwarantuje niższe koszty kredytu.

 

Czytaj więcej:

Umowa kredytowa - prawa i obowiązki klienta »

Tani kredyt gotówkowy - krok po kroku »

Kredyt gotówkowy a współmałżonek »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie