Czy kredyt online to oszczędność czasu?

Kredyt online to oszczędność czasu - większość formalności możemy załatwić nie wychodząc z domu. Zadbajmy jednak również o bezpieczeństwo w sieci.

Czy kredyt online to oszczędność czasu?
Większość formalności możemy załatwić w sieci
  • kredyt online
  • bezpieczeństwo w sieci

Kredyty zawierane przez Internet to coraz popularniejsza forma korzystania z dofinansowania oferowanego przez instytucje kredytowe i banki. Przyzwyczajeni do bankowości online, prowadzenia internetowych rachunków osobistych i zakupów w sieci, coraz bardziej skłonni jesteśmy ubiegać się o kredyt właśnie w ten sposób, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Jak otrzymać kredyt online?

 

Kredyt online to spora oszczędność czasu, jeśli wziąć pod uwagę, że większość formalności możemy załatwić w sieci. Podpisana umowa zostanie nam wysłana pocztą lub kurierem na wskazany adres. Z drugiej jednak strony, ułatwiony dostęp do tego typu produktu bankowego sprawia, że często podejmujemy nieprzemyślane decyzje pod wpływem impulsu. Z pewnością warto więc poświęcić trochę więcej czasu, aby przyjrzeć się oferowanej usłudze i sprawdzić jej rzetelność.

 

  • Upewnijmy się, że internetowy przedsiębiorca jest faktycznie istniejącą firmą, świadczącą usługi kredytowe – poszukajmy w sieci informacji o jego danych teleadresowych i rejestrowych (numer KRS). Sprawdźmy, czy mamy do czynienia z usługami bankowymi czy parabankowymi (ułatwiony dostęp do gotówki, wyższe oprocentowanie). Prześledźmy opinie innych użytkowników na temat działalności wybranej instytucji.
  • Dowiedzmy sie, jaka jest rzeczywista oferta przedsiębiorstwa internetowego – jakie gwarantuje oprocentowanie w skali roku, jaki to typ oprocentowania, na jaki okres kredytowania podpisujemy umowę o kredyt online  – wiele firm działających w sieci wciąż nie umieszcza wszystkich wymaganych informacji na swoich stronach lub podaje je w formie mogącej zmylić klienta i pozwolić mu uwierzyć, iż zapłaci mniej niż w rzeczywistości.
  • Nie dajmy się skusić nienaturalnie atrakcyjnym ofertom, które, w porównaniu z innymi dostępnymi umowami o kredyt online, zapewniają o niezwykle niskiej stopie oprocentowania, skróconym okresie kredytowania itd. – często są one jedynie związane z aktywnością internetowych oszustów lub naciągaczy starających się wyłudzić nasze dane kontaktowe lub numer konta bankowego.

 

Pamiętajmy, że na kredyt online, zapewniający nam znaczną oszczędność czasu i wiele udogodnień, warto zdecydować się tylko wtedy, gdy zadbamy również o nasze bezpieczeństwo w sieci.

 

Sprawdź również:

Bankowość elektroniczna, czyli co daje Ci konto online »

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy czy pożyczkę? »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie