Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Czy moja zdolność kredytowa zależy od finansów małżonka?

Wstępując w związek małżeński, często podejmujemy wspólną decyzję o zaciągnięciu kredytu. Czy zdolność kredytowa zależy od finansów małżonka?

Czy moja zdolność kredytowa zależy od finansów małżonka?
Co zrobić, by zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu?
  • zdolność kredytowa
  • resjestr BIK

Zanim bank podejmie decyzję o przyznaniu nam kredytu, każdorazowo sprawdzi i oceni naszą zdolność kredytową, a więc sposobność terminowego spłacania rat kredytu wraz ze wszelkimi należnymi instytucji kredytowej odsetkami, prowizjami i kosztami towarzyszącymi. Zdolność kredytowa zostanie wyznaczona na podstawie dochodów gospodarstwa domowego pomniejszonych o wszystkie standardowe, regularnie uiszczane opłaty, obciążenia i inne zobowiązania finansowe starającego się o kredyt.

 

Majątek w małżeństwie

 

Wstępując w związek małżeński, często podejmujemy wspólną decyzję o zaciągnięciu kredytu. To, czy nasza zdolność kredytowa zostanie rozpatrzona w oparciu o nasze finanse czy też pod uwagę zostaną wzięte finanse obu małżonków, zależy od nas samych

 

Zanim skierujemy do banku wniosek o kredyt, warto zorientować się, w jakiej sytuacji mamy większe szanse otrzymać pieniądze i wywalczyć korzystne warunki zadłużenia. Jeśli współmałżonkowie są zatrudnieni na umowę na czas nieokreślony, mają czyste konto w BIKu, a więc nie zalegają ze spłatami zaciąganych wcześniej kredytów, a ich zarobki spokojnie pokrywają wszelkie potrzeby gospodarstwa domowego, szansa na uzyskanie kredytu, nawet na duże kwoty, wzrasta. 

 

Finanse małżonka a kredyt

 

Z drugiej strony, jeśli współmałżonek wnosi do wspólnego budżetu inne zadłużenia, krótki okres pracy, niestabilną sytuację zawodową albo nieregularne, niskie dochody, większą szansę na otrzymanie kredytu będziemy mieli wnioskując o niego samodzielnie, a więc w przypadku, gdy bank rozpatrzy naszą indywidualną zdolność kredytową.

 

Zorientujmy się, jak sytuacja wygląda w naszym przypadku, aby wiedzieć, czy sytuacja finansowa współmałżonka ułatwi nam uzyskanie kredytu.

 

Sprawdź również:

Jak poprawić swoją zdolność kredytową? »

Rozdzielność majątkowa a kredyt »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie