Czy obcokrajowiec może założyć konto bankowe w Polsce?

Konto bankowe otwarte w kraju pobytu jest ogromnym ułatwieniem dla każdego obcokrajowca.

Czy obcokrajowiec może założyć konto bankowe w Polsce?
Konto bankowe w Polsce to duże ułatwienie dla obcokrajowca planującego dłuższy pobyt w kraju
  • konto bankowe
  • jak założyć konto bankowe

Posiadanie rachunku bankowego jest obecnie rzeczą niezbędną. Nietrudno wyobrazić sobie, jakim ułatwieniem dla każdego obcokrajowca przebywającego dłużej poza granicami swojego kraju jest konto bankowe otwarte w kraju pobytu, a więc przyspieszenie procesu otrzymywania wynagrodzenia czy dokonywania codziennych płatności.

 

Czy obcokrajowiec może założyć konto bankowe w Polsce?

 

Jeśli obcokrajowiec planuje dłuższy pobyt na terenie naszego kraju, nie tylko może, ale wręcz powinien otworzyć konto bankowe w Polsce.

 

Jak obcokrajowiec może założyć konto bankowe w Polsce?

 

Obcokrajowiec pragnący założyć konto bankowe w Polsce musi udać się do wybranego banku, którego oferta jest dla niego najbardziej odpowiednia (warto wcześniej porównać propozycje różnych placówek i wybrać dla siebie najlepszą), wraz z kompletem dokumentów takich jak:

 

  • paszport lub dowód osobisty (w przypadku obywateli Unii Europejskiej większości placówek wystarczyć powinien dowód),
  • wiza (jeśli takowa jest wymagana),
  • karta pobytu uzasadniająca cel przebywania na terenie Polski (nauka, szkolenia, praca, małżeństwo) i przewidywany czas jego trwania.

 

Niektóre banki mogą wymagać również okazania numeru PESEL, będącego potwierdzeniem rejestracji długotrwałego pobytu obcokrajowca na terenie Polski. O przyznanie numeru PESEL obcokrajowiec może ubiegać się za pomocą wniosku złożonego w organach administracji wojewódzkiej.

 

Sam proces otwarcia rachunku bankowego nie jest już niczym skomplikowanym. Po upływie paru dni konto powinno już zostać oddane obcokrajowcowi do użytku.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie