Czy pożyczka dla studenta opłaci podyplomówkę?

Pożyczka dla studenta to wygodna opcja również dla chcących podjąć kształcenie na poziomie studiów podyplomowych.

Czy pożyczka dla studenta opłaci podyplomówkę?
Komu przysługuje pożyczka studencka?
  • pożyczka dla studenta
  • kredyt studencki
  • studia podyplomowe

Pożyczka dla studenta to dla wielu jedyna możliwość podjęcia nauki na uczelni wyższej. Nie wszystkich stać na przeniesienie się do większego miasta, opłacenie akademika lub zakup koniecznych książek i dodatkowych materiałów. Młodzi ludzie coraz częściej decydują również o tym, by nie obciążać wydatkami na swoją edukację rodziców. Jedynym wyjściem pozostaje często kredyt. Czy pożyczka dla studenta opłaci również podyplomówkę?

 

Kredyt studencki w ramach ustawy o szkolnictwie wyższym

 

Każdy student, który rozpoczął naukę na uczelni wyższej przed ukończeniem 25 roku życia, niezależnie od etapu kształcenia, ma prawo ubiegać się o preferencyjny kredyt studencki, którego szczególną zaletą jest niskie oprocentowanie w porównaniu ze standardowymi produktami bankowymi dostępnymi na rynku.

 

Wniosek o przyznanie kredytu składa się w banku uczestniczącym w akcji, dołączając do niego udostępnione przez uczelnię zaświadczenie o odbywaniu studiów wraz z dokumentami poświadczającymi dochód na jednego członka rodziny studenta do 15 listopada. Pamiętajmy, iż preferencyjny kredyt studencki przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących studentów, którzy w związku z trudną sytuacją finansową mogą mieć problemy w pozostaniu na studiach.

 

Kredyt studencki z rządową dopłatą nie musi być jednak wykorzystany jedynie na utrzymanie studenta, posiadając inne źródło dochodu, dodatkowe pieniądze można przeznaczyć na inny cel, jak np. studia podyplomowe aby polepszyć swoje zawodowe kwalifikacje.

 

Pożyczka dla studenta i kandydata na studia

 

Niektóre uczelnie, w ramach współpracy z wybranymi bankami, organizują specjalne formy pożyczek przeznaczonych dla swoich studentów i kandydatów na studia. Warszawska Szkoła Główna Handlowa, na przykład, współpracuje na tym polu z bankiem Pekao S.A.

 

Dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom sfinansować można edukację na dowolnym szczeblu (od licencjatu po MBA), przeznaczając je na:

 

  • czesne,
  • utrzymanie
  • dojazdy na uczelnię czy
  • konieczny do przygotowywania projektów sprzęt elektroniczny.

 

Taka pożyczka dla studenta może zostać udzielona na kwotę sięgającą 150 tysięcy złotych, a okres jej spłaty może sięgnąć nawet siedmiu lat.

 

Banki posiadają również inne umowy z bankami. Jednym z ostatnich rozwiązań jest wprowadzenie legitymacji studenckich z funkcją płatniczą. Taką opcję możesz włączyć posiadając konto Getin UP dla studenta. Warto jednak sprawdzić czy Twoja uczelnia równiez pozwala na rozszerzenie funkcji legitymacji.

 

Jeśli chciałbyś podjąć studia podyplomowe, ale brakuje ci pieniędzy na opłacenie czesnego bądź samodzielne utrzymanie się z dala od rodzinnego miasta, poszukaj najlepszej dla siebie oferty wśród studenckich pożyczek.

 

Więcej o studenckich finansach:

Pożyczka dla studenta - ile potrzeba Ci na studenckie życie »

Pożyczka dla studenta, czyli witaj w świecie finansowych błędów »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie