Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Czy pożyczki społecznościowe są legalne i bezpieczne?

Pożyczki społecznościowe są bezpieczne i legalne, o ile właściciel platformy internetowej nie wchodzi w rolę pośrednika transakcji zawieranych między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą.

Czy pożyczki społecznościowe są legalne i bezpieczne?
Umowy pożyczkowe między osobami prywatnymi w Internecie
  • pożyczka społecznościowa
  • pożyczkobiorca i inwestor
  • bezpieczeństwo

Pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowy wynalazek polegający na zawieraniu transakcji finansowych pomiędzy stroną zainteresowaną pożyczeniem pieniędzy na dowolny cel, a stroną chcącą i mogącą taką pożyczkę udzielić, najczęściej zwaną inwestorem. Strony transakcji to najczęściej osoby fizyczne (prywatne), korzystające z profesjonalnie zarządzanych serwisów internetowych (w Polsce na przykład Lendico), nadzorowanych przez moderatorów.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne?

Tak

Odpowiedzialność za prawidłowość zawieranych transakcji ciąży na właścicielu platformy pożyczek. Aby zapewnić sobie możliwość funkcjonowania w sieci, zobligowany jest do stworzenia takiego systemu, który zablokuje uczestników nie spełniających jasno określonych i ogólnodostępnych na stronie platformy kryteriów, jak np. weryfikacja danych w Biurach Informacji Gospodarczej.

Zasada ta odnosi się do obu stron transakcji – zarówno pożyczkodawcy - inwestora, jak i pożyczkobiorcy. Serwis może generować na przykład system przyznawania punktów za prawidłową spłatę pożyczki przez użytkownika podkreślając jego wiarygodność lub uniemożliwiając dłużnikowi zaciągnięcie kolejnej pożyczki przed całościowym uregulowaniem pierwszej. Za bezpieczeństwem dokonywanych transakcji przemawia również fakt możliwości bezpośredniego kontaktu między stronami i negocjowania warunków pożyczki korzystnych dla zainteresowanych pod czujnym okiem moderatora, który nie może dopuścić do złamania przepisów platformy.

Czy pożyczki społecznościowe są legalne?

Tak. 

Pożyczanie pieniędzy od osób fizycznych jest postępowaniem zgodnym z prawem. Nie różni się tak naprawdę od zaciągnięcia długu u kolegi - procedura zostaje jedynie przeniesiona na grunt transakcji internetowych, organizując wirtualną przestrzeń niezbędną dla ich realizacji. UWAGA! Cały proces odbywa się zgodnie z prawem jedynie wtedy, gdy właściciel platformy nie wchodzi w rolę pośrednika transakcji zawieranych między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Proces zaciągania społecznościowych pożyczek musi mieć charakter bezpośredni.


Sprawdź również:
Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy czy pożyczkę? »
W jaki sposób szybko otrzymać kredyt gotówkowy online? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie