Czy w Polsce warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne to dodatkowe koszty, szczególnie biorąc pod uwagę dostęp do darmowej opieki medycznej w Polske. Czy jednak warto w nie zainwestować?

Czy w Polsce warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne?
Kiedy nam się opłaci?
  • ubezpieczenie zdrowotne
  • NFZ

Każdy pracownik zobligowany jest do zapłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne (odpowiednia kwota jest automatycznie odciągana z pensji każdego miesiąca). Niezatrudnieni, zwolnieni z tego obowiązku, decydują się często na wykupienie prywtanego ubezpieczenia. Podobnie postępuje wielu z tych, którym przysługuje standardowa, opłacana z pracowniczych składek polisa.

 

Polska służba zdrowia

 

Każdy, kto choć raz w życiu korzystał z publicznej służby zrowia w okresie wzmożonych zachorowań wie, czego może się spodziewać. Nie ukrywajmy, zdrowieć w Polsce nie jest łatwo. 

 

W przychodniach napotkamy długie kolejki oczekujących, wydłużane w nieskończoność terminy oczekiwania na przyjęcie, lekarzy niepoświęcających większej uwagi pacjentowi. Są oczywiście wyjątki, jeśli więc rzadko chorujemy lub jesteśmy po prostu zadowoleni z usług świadczonych przez lokalną przychodnię, nie musimy przewidywać kolejnych wydatków na zdrowotną polisę ubezpieczeniową.

 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

 

Zakup ubezpieczenia powinni rozważyć przede wszystkim ci, którzy nie opłacają składek na NFZ i każda wizyta u lekarza pociąga za sobą wysokie koszty.

 

Pamiętajmy, że każdy pakiet usług wykupywany wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym pociąga za sobą dodatkowe koszty. Z jednej strony więc możemy zagwarantować sobie dostęp do badań najwyższej jakości, zaoszczędzić czas i uzyskać dodatkowe środki finansowe podczas leczenia szpitalnego, z drugiej znacząco obciążamy domowy budżet.

 

Najlepszą opcją zdaje się być jak zawsze metoda złotego środka. Wiadomo, że na zdrowiu, własnym oraz swoich bliskich, oszczędzać nie należy.

 

Warto więc zastanowić się, w jakich przypadkach dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne będzie nam naprawdę potrzebne. Uzależnijmy wybór pakietu od najczęściej doskwierających nam lub członkom naszej rodziny dolegliwości. Jeśli często mamy problemy z kręgosłupem życie na pewno ułatwi nam ubezpieczenie umożliwiające dostęp do usług ortopedycznych na najwyższym poziomie.

 

Podjęcie decyzji o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Warto zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami oraz rozważyć za i przeciw. Nie zapomnijmy, że publiczna opieka zdrowotna to opcja dostępna dla większości z nas, jednak wybór alternatywy może okazać się bardziej opłacalny.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie