Czy warto kupić thermomix?

Thermomix - niezastąpiony robot w każdej nowoczesnej kuchni. Czy jednak warto zainwestować w to wielofunkcyjne urządzenie?

Czy warto kupić thermomix?
Urządzenie kuchenne, które wzbudza wiele emocji i kontrowersji

Wielofunkcyjny robot kuchenny, jakim jest thermomix podbił serca wielu Polaków. Posieka za nas warzywa, wyrobi ciasto na chleb, zrobi dżem, przygotuje ciasto, zaparzy kawę, ugotuje zupkę dla niemowlaka …szereg jego funkcji można wymieniać bez końca!
 
Posiada jednak swoich zagorzałych zwolenników oraz przeciwników, a największym tego powodem wydaje się być niemała cena, jaką trzeba zapłacić za taki multi-sprzęt. Podpowiadamy czy warto w niego zainwestować.  
 

CO POTRAFI THERMOMIX?

Thermomix to wielofunkcyjny sprzęt kuchenny, który zastępuje 12 różnych urządzeń

Główne funkcje Thermomixu to:
 
 1. gotowanie
 2. miksowanie,
 3. blendowanie,
 4. siekanie,
 5. ważenie,
 6. gotowanie na parze,
 7. mieszanie,
 8. ubijanie,
 9. emulgowanie,
 10. mielenie,
 11. rozpuszczanie,
 12. wyrabianie ciasta
   
Thermomix to naprawdę użyteczny i innowacyjny sprzęt kuchenny, zwłaszcza dla osób zabieganych czy pragnących spędzać więcej czasu poza kuchnią. Przygotowanie posiłków jest szybkie, a czyszczenie urządzenia nie wymaga dużego wysiłku (można myć w zmywarce). 
 
Jego wielofunkcyjność pozwoli na oszczędność:
 
 • czasu – przygotowanie posiłków w ekspresowym tempie;
 • miejsca – bez żalu można pozbyć się wielu urządzeń kuchennych, które zajmują sporo miejsca. Stanowi to ogromny plus dla osób, które nie posiadają dużej kuchni;
 • zużycia energii – przygotowanie kompletnego posiłku przebiega z wykorzystaniem tylko jednego źródła energii.  
   
 

UŻYTECZNE FUNKCJE W PRAKTYCE

Aby lepiej zobrazować funkcje Thermomixu przedstawiamy kilka przykładów jego działania:
 
 • kontrola czasu i temperatury posiłków – unikanie przypalania i kipienia,
 • ważenie produktów,
 • mielenie ziaren na mąki,
 • przygotowanie zdrowych produktów tylko z naturalnych składników, np. kostek rosołowych, cukru pudru, majonezu, keczupu, bułki tartej,
 • przygotowanie lodów, koktajli oraz napojów (mrożonych i gorących),
 • przygotowanie jogurtów i serków homogenizowanych,
 • przygotowanie zupek dla niemowlaków,
 • krojenie lub siekanie warzyw i owoców na sałatkę,
 • wyrabianie ciasta,
 • podgrzewanie potraw
   
Ogromnym plusem Thermomixu jest możliwość przygotowania w łatwy sposób posiłków przy użyciu tylko naturalnych składników. Dzięki temu unikniemy dodawania wzmacniaczy smaku czy konserwantów znajdujących się w półproduktach (np. gotowe kostki rosołowe). Posiłki będą więc nie tylko smaczne, ale również zdrowe i różnorodne.  

 

MINUSY URZĄDZENIA

Niewątpliwe największym i chyba jedynym minusem Thermomixu jest jego bardzo wysoka cena. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup – cena najnowszego modelu to prawie 5 tysięcy złotych. Nie wszyscy widzą również powód, dla którego mieliby wydawać niemałą kwotę na ten zakup, podczas gdy inne roboty kuchenne pełnią swoje funkcje równie dobrze i są przy tym o wiele tańsze.
 
Ten aspekt sprawy każdy zainteresowany powinien przemyśleć indywidualnie: zastanowić się czy rzeczywiście chce wydać taką kwotę pieniędzy na to urządzenie oraz czy w ogóle będzie go używał?

 

CZY OPŁACA SIĘ KUPIĆ THERMOMIX?

W naszym przekonaniu zdecydowanie tak! Jeżeli tylko stać nas na ten sprzęt, cenimy sobie nowoczesność oraz wygodę, a przy tym lubimy smacznie i zdrowo zjeść – zakup z pewnością będzie udany.
 
Warto wiedzieć, że zakupu Thermomixu dokonuje się poprzez sprzedaż bezpośrednią. Dzięki temu przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, można go wcześniej przetestować i naocznie sprawdzić czy warto zainwestować w taki sprzęt.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie