5 powodów, dla których warto zmienić konto osobiste

Jak często zmieniamy usługi banków i czy opłaca się przenieść swoje konto osobiste do konkurencji? Przegląd zalet rachunków bankowych.

5 powodów, dla których warto zmienić konto osobiste
Mobilność bankowa Polaków

Według raportu przeprowadzonego przez Związek Banków Polskich, w 2013 roku na przeniesienie rachunku zdecydowało się 18 tysięcy osób.

Polacy z reguły bardzo niechętnie zmieniają konto osobiste i boją się ryzykować, sugerując się, że pewnie i tak nie będzie do zmiana na lepsze. Mobilność bankowa w naszym kraju jest bardzo słaba.

5 głównych przyczyn przeniesienia konta osobistego

 

1. PREMIA ZA TRANSFER

Na pewno nawet nie zdawaliście sobie sprawy z tego, że za przeniesienie rachunku bardzo często otrzymacie dodatkowe pieniądze.

Banki prześcigają się w zdobywaniu nowych klientów i na takim transferze możemy często zarobić. Nie są to kwoty wysokie, ale każdemu na pewno przyda się dodatkowe 100 złotych.
 

2. NIŻSZE OPŁATY ZA PROWADZENIE KONTA

Warto sprawdzić oferty konkurencji. Często żyjemy ze świadomością, że wszędzie warunku prowadzenia rachunku są takie same. Nic bardziej błędnego – konkurencja bardzo często oferuje darmowe konto osobiste i zero opłat za jego prowadzenie.
 

3. PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE

Czy wiedzieliście, że banki podpisują różnego rodzaju programy lojalnościowe z punktami handlowo-usługowymi i dzięki nim możemy zyskać często naprawdę atrakcyjne oferty.

Sprawdźcie, jakie zniżki oferuje Wasz bank i jak prezentuje się to na tle innych banków.
 

4. NOWOCZESNE KONTO OSOBISTE

Czy zwróciliście uwagę na to, jak szybko zmienia się rynek, ile nowych produktów bankowych potrafi się pojawić każdego roku? Czy Wasz bank oferuje nowoczesne rozwiązania? Czy oferuje Wam dostęp do aplikacji mobilnych, planerów finansowych?

Ważne, aby bank szedł z duchem czasu i rozwijał swoją ofertę a tym samym ułatwiał Wasze codziennie życie!
 

5. ZERO FORMALNOŚCI

Jeżeli boicie się, że zmiana na inny bank i nowe konto osobiste to perspektywa ogromnej ilości nowych dokumentów i niekończącej się biurokracji, jesteście w błędzie.

Aktualnie nie musimy nawet pojawiać się osobiście w banku, aby zamknąć rachunek. Wystarczy, że przeniesiemy konto osobiste do konkurencji, a ta zajmie się transferem płatności, poinformowaniem naszej firmy czy ZUS.

Zaskoczeni? Nowy bank zajmie się nawet wypowiedzeniem umowy z naszym aktualnym powierzycielem.

 
Powyższe powody nie wydają się błahe, zatem zastanówcie się, czy nie warto czasem przenieść rachunku do innego banku i dzięki temu zyskać więcej niż aktualnie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie