Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Czym jest kredyt ratalny?

Kredyt ratalny to popularna forma finansowania zakupów. Jest szybko i wygodnie, ale czy opłacalnie?

Czym jest kredyt ratalny?
Zakupy na raty?

Kredyt ratalny to coraz popularniejsza forma szybkiego finansowania zakupów. Najgłośniej robi się o nim w okresie przedświątecznym, gdy, chcąc zaspokoić najbardziej wyszukane zachcianki naszych bliskich, dokonujemy zakupów przekraczających nasze finansowe możliwości. Wiele sklepów kusi nas ratami 0% również na co dzień. 

Co to właściwie jest kredyt ratalny?

Chociaż pod pojęciem kredytu ratalnego może się kryć tak naprawdę każde zadłużenie spłacane w ratach, utarło się traktować to określenie jako odnoszące się do 

szybkiego dofinansowania zakupów na raty związanego z dopełnianiem wszelkich kredytowych formalności w sklepie u sprzedawcy. 

Kredyt ratalny 0% kusi w szczególności w: 

  • salonach meblowych, 
  • sklepach oferujących sprzęt AGD i RTV oraz 
  • punktach sprzedających materiały budowlane. 

Procedury przyznawania tej formy dofinansowania są mocno uproszczone w porównaniu do tradycyjnych form kredytowania. Kredyt ratalny pozwala na dokonanie zakupu niejako od ręki i późniejsze spłacanie kwoty zadłużenia w ratach.

Jak otrzymać kredyt ratalny?

Wygoda związana z przyznaniem kredytu ratalnego klientowi wiążę się z brakiem konieczności udawania się do wybranego banku – wszelkie formalności załatwiane są w miejscu sprzedaży, w punkcie obsługi konsumenta. 

Wymagania względem klientów mogą się różnić w zależności od ceny nabywanego dobra, w większości przypadków wystarczy jednak: 

  • okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz zaświadczenia o wysokości zarobków i stosunku pracy z obecnym zatrudniającym. 
  • Ci z nas, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą powinni dostarczyć potwierdzenie wpisu ewidencyjnego i nadania firmie REGONu i NIPu oraz deklarację osiąganych dochodów.

Formalności jak i uzyskanie kredytu ratalnego są najczęściej ograniczane do minimum, aby ułatwić ich dopełnienie poza bankiem czy instytucją kredytową.

Jak wygląda spłata kredytu ratalnego?

Kredyt ratalny spłacany jest w regularnych, comiesięcznych ratach o stałej wysokości. 

Okres spłaty jest najczęściej stosunkowo krótki i wynosi od roku do dwóch lub trzech lat. 

Zachęcając klienta do zaciągnięcia tego typu kredytu sprzedawcy chętnie zgadzają się na opóźnienie w spłacie pierwszej raty – klient może zacząć regulować zadłużenie nawet trzy miesiące od momentu dokonania zakupu.

Na co uważać?

Przed podjęciem decyzji o zakupie na raty, warto wziąć pod lupę wszystkie elementy kredytu, a więc dowiedzieć się, jaka jest rzeczywista roczna stopa kredytowa czy wysokość miesięcznych rat. 

Musimy sprawdzić, czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe i, jeśli tak, na jakim pułapie się kształtuje. 

Sprawdźmy, jaka jest cena brutto nabywanego towaru. Zerowe oprocentowanie kredytu ratalnego, tak często reklamowane przez sprzedawców, często oznacza wyższe koszty ukryte w innych składowych kredytu (ubezpieczeniu czy zawyżonej cenie towaru). Kredyt ratalny może więc okazać się droższy od tradycyjnego kredytu gotówkowego przyznawanego w bankach. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie