Czym jest wirtualna karta kredytowa?

Do niedawna zakupy przez internet bez odpowiedniej karty kredytowej były niemożliwe. Wirtualna karta kredytowa rozwiąże ten problem.

Czym jest wirtualna karta kredytowa?
Wirtualna karta kredytowa to łatwe zakupy online

Koszty normalnej karty kredytowej są nadal postrzegane jako stosunkowo wysokie, a wielu ludzi nie chce "kolekcjonować" kolejnego plastiku i narażać się na ewentualne dodatkowe wydatki. Umiejętne korzystanie z karty kredytowej może oczywiście obniżyć jej koszt do zera, jednak jeśli zakupów przez internet dokonujemy jedynie raz na jakiś czas, najlepszym rozwiązaniem będzie wirtualna karta kredytowa.

Zakupy w internecie bez utrudnień

Przeglądając sklepy internetowe w poszukiwaniu tańszych produktów, często trafiamy na interesujące promocje. Czasem okazja jest na tyle gorąca, że liczy się każda minuta przy zakupie jakiegoś produktu a my bez karty kredytowej nie możemy go nabyć. Często nie decydujemy się na kartę kredytową, ponieważ nie chcemy ryzykować podawania naszych danych lub chcemy uniknąć zakupu nowego produktu bankowego. Niektórzy z nas będą mogli zwrócić się do rodziny czy znajomych i poprosić o ich kartę kredytową, jednak to także dodatkowy kłopot. Wirtualna karta kredytowa będzie idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji.

Czym jest wirtualna karta?

Wirtualna karta kredytowa, to nic innego jak zwykła karta, lecz nie posiadająca fizycznego plastiku. Jej główną zaletą są koszty, a właściwie ich brak, a także brak wymogów stawianych przez banki. Taka kartą zapłacimy jedynie w internecie i nie będzie mogła zostać użyta podczas tradycyjnych zakupów w sklepie, gdyż nie otrzymamy fizycznie karty, a tylko kopertę z wydrukiem z danymi dotyczącymi naszej wirtualnej karty.

Wirtualna karta kredytowa - gdzie ją dostaniemy?

Każdy klient banku będzie mógł wystąpić do instytucji finansowej, w której ma konto osobiste z wnioskiem o wirtualną kartę kredytową. Obecnie banki w swoich ofertach mają darmowe wirtualne plastiki. Przykładowo, w banku ING otrzymamy wirtualną kartę kredytową bez jakichkolwiek kosztów użytkowania, całkowicie bezpieczną na maksymalnie dwa lata. Z kolei w mBanku tego typu karta będzie ważna przez 5 lat, a przez pierwszy rok będzie pozbawiona dodatkowych opłat. Ponadto będziemy mogli skorzystać z rozliczania w dwóch walutach: złoty i euro. Natomiast w banku BZ WBK poza brakiem opłat za posiadanie i użytkowanie karty, możemy otrzymać dodatkowe rabaty w wielu sklepach internetowych.

Karta kredytowa online jest niezwykle praktycznym narzędziem dokonywania zakupów internetowych, gdyż pozwala bez dodatkowych kosztów i fizycznej karty na płacenie za towary i usługi przez internet.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie