Czym jest wolność finansowa i jak ją osiągnąć?

Wolność finansowa wcale nie oznacza ogromnego majątku. Nie musisz przez całe życie odkładać każdego grosza, aby w wieku emerytalnym móc utrzymać się z odsetek. Wystarczy zrobić coś zupełnie innego -­ skupić się na dochodzie pasywnym.

Czym jest wolność finansowa i jak ją osiągnąć?
Czy codzienne życie bez pracy jest możliwe przed emeryturą?

W myśleniu wielu ludzi utarło się, że wolność finansowa to niewyobrażalny sukces zbyt trudny do osiągnięcia jeszcze w tym życiu. Cel zupełnie nierealny przy dzisiejszych zarobkach i możliwościach. Ale czy na pewno? 

Wolność finansowa to etap w życiu, gdy nie musisz już pracować aby się utrzymać. Możesz wybrać taki styl życia jakiego Ty pragniesz. Wolność finansową osiągasz wtedy, gdy Twoje pasywne dochody trwale przewyższają poziom Twoich comiesięcznych wydatków. Dochód pasywny otrzymywany jest wtedy, gdy raz wykonana praca (akcja, działanie) przynosi zyski przez dłuższy czas, bez naszego stałego zaangażowania.

Co roku rośnie liczba osób, którzy postanawiają porzucić pracę na etacie i kompletnie zmienić swoje dotychczasowe życie. Na czym polega ich sukces?

Większość skupia się na pozyskiwaniu dochodów pasywnych poprzez zakup i wynajem nieruchomości, dołączenie do marketingu sieciowego, stworzenie franczyzy, zautomatyzowanie swojego biznesu, zakup i dzierżawę gruntów, wynajem samochodów, garażów, komputerów, magazynów, dochód z urządzeń samoobsługowych, zarabianie na stronie internetowej/blogu, na prawach autorskich np. ze sprzedaży e-booków, książek, grafiki komputerowej, oprogramowania, zdjęć; programy partnerskie, licencje, patenty, inwestycje grupowe i wiele, wiele innych.

Czy wolność finansową można osiągnąć w rok?

Ile wynoszą Twoje miesięczne wydatki? Co, gdyby taka kwota miesiąc w miesiąc wpływała na Twoje konto?  

Nie musisz odkładać do momentu, aż uzbierasz kilka milionów złotych na koncie i utrzymasz się z odsetek. Wystarczą Ci dochody pasywne w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie. Choć nie każdy może stać się multimilionerem to każdy jest w stanie osiągnąć wolność finansową. Dla wielu osób dochody pasywne są jak najbardziej realne do pozyskania, a cel w zasięgu ręki.

Pojawia się pytanie: Jak to zrobić? Jeśli chcesz osiągnąć sukces powinieneś ustalić trzy kwestie: ile, dlaczego i jak.

Po pierwsze: ile? 
Ile pieniędzy musi wpływać na Twoje konto, abyś nie musiał pracować i bez problemu pokrył wszystkie swoje miesięczne wydatki?

Po drugie: dlaczego? 
Ten punkt powinien stać się Twoją motywacją. Dlaczego chcesz stać się niezależny finansowo? Jak wygląda wizja Twojego lepszego życia? Pieniądze same w sobie nie są motywacją. Motywacją są marzenia, które dzięki nim spełnisz.

Po trzecie: jak? 
Jak zdobędziesz to, czego chcesz? 


Jak to zrobić, jeśli nie mamy pieniędzy na inwestycje? Jeśli nie stać Cię na drogie inwestycje poświęć swój czas. Marketing sieciowy, robienie zdjęć, pisanie e­booka, bloga nic nie kosztują. Przykładów tego, co możesz zrobić jest niezliczenie wiele. Ważne, aby skupić się na tych, które przynoszą po jakimś czasie dochód pasywny.


Jeśli jesteś zainteresowany tematem wolności finansowej polecamy blog pani Magdaleny Chołuj, która przygotowała kurs online Plan Wolności Finansowej korzystając z własnych doświadczeń w zakresie pozyskiwania dochodów pasywnych. 
Szczegóły dotyczące kursu online oraz więcej informacji na temat wolności finansowej możesz znaleźć tutaj: www.365dowolnosci.pl.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie