Darmowa karta kredytowa - czy to możliwe?

Darmowa karta kredytowa jest jednym z produktów bankowych najczęściej poszukiwanych przez klientów. Przekonajmy się, czy w jakiejkolwiek z instytucji bankowej otrzymamy taką ofertę.

Darmowa karta kredytowa - czy to możliwe?
Darmowa karta kredytowa to nie tylko obietnice banku

Obecnie coraz częściej korzystamy z produktów oferowanych przez banki. W związku z rozwijającą się technologią, każdy z nas dokonuje coraz więcej zakupów przez internet czy płaci za inne usługi kartą kredytową. 

 

W związku z tym banki także szukając klienta, oferują nam korzystne rozwiązania w postaci kolejnych rabatów i innych udogodnień. Zastanówmy się jednak, czy darmowa karta kredytowa naprawdę istnieje i z czym jest związana.

 

Koszty karty kredytowej

 

1. Opłata za wydanie

 

Darmowa karta kredytowa będzie dostepna w ofercie niektórych banków, jednakże musimy spełnić określone warunki stawiane przez daną instytucję finansową. Jeśli chodzi o wydanie plastiku, to darmowa karta kredytowa Mastercard, bez opłat za jej otrzymanie, będzie dostępna w Aliorze Sync, karta Visa i Master Card oraz American Express w banku Millennium

 

2. Opłata roczna

 

Drugim ważnym parametrem, świadczącym o kosztach związanych z kartą jest opłata roczna. Najczęściej w bankach będziemy musieli ponosić roczny koszt związany z posiadaniem karty. 

 

Całkowicie darmową kartę kredytową, bez opłat za wydanie oraz bez opłaty rocznej, dostaniemy w banku Millennium i będzie to zarówno Master Card, Visa jak i American Express. 

 

Inną korzystną ofertę posiada bank BNP Paribas, którą jest całkowicie darmowa karta kredytowa oraz oferta Moneyback w wysokości 1%. Dla niektórych oferta banku Citi Bank może okazać się także interesująca.

 

Warto również pamiętać, iż wiele banków zwalnia swoich aktywnych klientów z opłaty rocznej. Przy wybieraniu odpowiedniej karty kredytowej, zastanówmy się ile miesięcznie lub rocznie jesteśmy zdolni zapłacić, co pozwoli nam na zaplanowanie wydatków w sposób umożliwiający uniknięcie opłaty rocznej.

 

Co może dać nam usługa Moneyback?

 

Wiele banków oferuje także procentowy zwrot za zakupy w danym sklepie lub za konkretne usługi. Jeśli więc korzystamy z danego sklepu bardzo często, to czasem nawet opłaty za kartę, czy to miesięczne czy roczne, nie będą przewyższały zwrotu za zakupy. Z tego względu często nawet karta, za którą musimy zapłacić miesięcznie kilka złotych, może być tańsza w ostatecznym rachunku.

 

Przyglądając się produktom bankowym, powinniśmy przede wszystkim dokonywać kalkulacji biorąc pod uwagę nasze potrzeby i nie podejmować ostatecznej decyzji patrząc na podstawowe koszty karty

 

Czasem darmowa karta kredytowa może być dla nas czymś innym, np. kartą z opłatami, lecz zawierającą pakiet licznych upustów, zniżek czy punktowy program partnerski, dzięki którym wyjdziemy na plus przy używaniu karty.

 

Czytaj więcej:

Wirtualna karta kredytowa - co to jest? »

Karta debetowa a karta kredytowa »

Zgubiona karta kredytowa - co robić? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie