TOP 6: Darmowe aplikacje dla osób na diecie

Era smartfonów umożliwiła rozwój wielu ciekawych programów. Na uwagę zasługują darmowe aplikacje, które pomagają w prowadzeniu odpowiedniej diety.  

TOP 6: Darmowe aplikacje dla osób na diecie
Przenośny dietetyk pomoże o każdej porze dnia i nocy!

Odpowiednio zbilansowana dieta gwarantuje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Niestety, nie każdy wie od czego właściwie zacząć bądź też nie ma możliwości skorzystania z usług profesjonalistów.

Z pomocą przychodzą nam darmowe aplikacje powiązane ze zdrowiem i żywieniem. Oto najciekawsze propozycje do przetestowania!  
 

DARMOWE APLIKACJE DIETETYCZNE

 

1. eFOOD

Osoby dbające o jakość swoich posiłków ucieszy darmowa aplikacja eFOOD. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, świadome zakupy żywnościowe okażą się niezwykle łatwe.

eFOOD wyjaśni co oznaczają tajemnicze symbole oznaczone literą E na etykietach żywnościowych. Podpowie też jakie skutki zdrowotne wywoła spożycie poszczególnych substancji, czego unikać, a co jest bezpieczne dla zdrowia. Aplikacja posiada funkcję skanowania kodów, co ułatwia wyszukiwanie danych produktów.
 
► Obsługiwane platformy: Android, iOS

 

2. DIET TIMER

Bardzo prosty i użyteczny program służący do wyrobienia prawidłowych nawyków żywieniowych. Aplikacja przypomina o tym, aby zjeść posiłek o danej porze dnia.

Idealna dla każdego, kto chce zadbać o właściwą dietę. Diet Timer jest też szczególnie przydatny dla osób zabieganych, które w natłoku obowiązków zapominają o potrzebach swojego organizmu.

► Obsługiwane platformy: Android, iOS
 
 

3. HYDRO PIJ WODĘ

Darmowa aplikacja dla wszystkich osób, które chcą mieć kontrolę na ilością wypijanych płynów w ciągu dnia. Program wyliczy indywidualne zapotrzebowanie na wodę, przypilnuje aby wypić jej odpowiednią ilość (funkcja przypomnień), zsumuje wszystkie wypite płyny w ciągu dnia i ukaże statystyki na wykresie.

Dzięki Hydro pij wodę w łatwy sposób będziemy mogli zaobserwować spożycie wody na przestrzeni dni i miesięcy. Aplikacja zwiększy również dzienne zapotrzebowanie na wodę w upalny bądź aktywny dzień.     

► Obsługiwane platformy: Android, iOS
 
 

4. MOVES

Dobra dieta powinna iść w parze z aktywnością fizyczną. Moves śledzi każdy wykonany ruch. Ta darmowa aplikacja posiada wiele zalet: jest prosta i elegancka, a co najważniejsze, raz zainstalowana pozostanie włączona przez cały czas. Nie trzeba więc pamiętać o jej każdorazowym uruchamianiu.

Moves działa w tle i mierzy każdą aktywność: spacerowanie, bieganie, jazdę na rowerze, kajakowanie, jazdę na rolkach i wiele, wiele innych aktywności. Pomiary ukazywane są w następujących jednostkach: km, kcal, min., kroki.      

► Obsługiwane platformy: Android, iOS

 

5. HAPPIE DIETA

Happie to polska aplikacja, której zadaniem jest przygotowanie dla użytkownika zbilansowanych posiłków na każdy dzień. Na początku wyznaczamy cel, a następnie postępujemy według proponowanego planu dietetycznego skomponowanego na nadchodzący tydzień (aplikacja sugeruje również podjęcie aktywności fizycznej). Menu jest bardzo ciekawe i posiada możliwość wyłączenia z diety nielubianych produktów.

Co ciekawe aplikacja bazuje na zaleceniach poważanych instytucji zajmujących się dietetyką i zdrowiem, np. WHO (Międzynarodowa Organizacja Zdrowia), IŻŻ (Instytut Żywności i Żywienia) czy PTD (Polskie Towarzystwo Dietetyki).   

► Obsługiwane platformy: Android, iOS

 

6. KALKULATOR BMI – WAGA IDEALNA

Dbając o swoje ciało, dobrze znać wartości podstawowych współczynników dietetycznych. Kalkulator w szybki sposób pomoże nam obliczyć: BMI (wskaźnik masy ciała), WHtR (stosunek obwodu talii do wzrostu), PPM (podstawowa przemiana materii), CPM (całkowita przemiana materii) oraz procentową zawartość tkanki tłuszczowej.

Regularne pomiary pozwolą na kontrolę wyników oraz odpowiednią ich interpretację. Wersja na system iOS jest bardziej minimalistyczna od tej, przeznaczonej dla Androida.  
 
► Obsługiwane platformy: Android, iOS

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie