TOP 6: Darmowe aplikacje edukacyjne

Darmowe aplikacje edukacyjne to nie tylko źródło dobrej zabawy, ale i szansa na zadbanie o codzienny rozwój mózgu.

TOP 6: Darmowe aplikacje edukacyjne
Mądre wykorzystanie technologii

Liczba dostępnych na rynku aplikacji jest tak duża, że często trudno nam wybrać te wysokiej jakości i, zniechęceni, rezygnujemy z dalszych poszukiwań.

Darmowe aplikacje mogą tymczasem okazać się naprawdę pomocnym narzędziem nauki języków obcych czy obsługi programów komputerowych, a dzieciom ułatwić zapoznanie się z tabliczką mnożenia czy zapisem ortograficznym wyrazów.
 

Darmowe aplikacje pomagające w nauce

 

SuperMemo

SuperMemo to ciesząca się sporym uznaniem aplikacja służąca nauce nowych słówek w języku obcym. Wykorzystuje specjalny algorytm, u podstaw którego leży założenie, że aby zapamiętać słówka na dłużej, należy trafić z ich nauką w odpowiedni moment.

Oprócz możliwości wyboru interesującego nas języka zapewnia również dostęp do kursów tematycznych, na przykład przygotowujących do matury czy innych oficjalnych egzaminów.

⇒ Darmową wersję aplikacji na Android lub iOS można pobrać na stronie SuperMemo.

 

Lumosity

Lumosity to darmowa aplikacja stymulująca pracę mózgu poprzez zaoferowanie graczowi codziennie innego zestawu wybranych gier, rozwijających pamięć liczbową, kształtujących refleks, poprawiających umiejętność widzenia wzorów.

Po wykonaniu zadań otrzymujemy podsumowanie wyników informujące o poczynionych postępach. Codzienna porcja gier dopasowuje się do poziomu użytkownika. Aplikacja porównywana jest często do treningu sportowego, skierowanego na komórki mózgowe.

⇒ Aplikację Lumosity możesz pobrać na Android lub iOS.

 

Udemy

Udemy to aplikacja działająca w powiązaniu ze stroną internetową. Choć niedostępna w języku polskim, okaże się przystępna dla wszystkich władających angielskim, choćby w komunikatywnym stopniu.

Oferuje szeroką gamę kursów online obejmujących różnorodne tematy ze wszystkich dziedzin wiedzy. Większość z nich jest zupełnie darmowa.

 

MathOps

Darmowa aplikacja matematyczna pozwalająca dzieciom zgłębiać tajniki królowej nauk w świecie lubianych i zabawnych pingwinów z Madagaskaru.

Pozwala ustawić różne poziomy trudności oraz profile łączące wielu graczy, a w przerwie między nauką zagrać w mini-gry.

⇒ Aplikację MathOps możesz pobrać na Android lub iOS.

 

Kodu

Kodu to ciekawa darmowa aplikacja firmy Microsoft, która zachęca do tworzenia własnych gier wraz z ich zasadami, dostępnymi poziomami, obiektami, interakcjami i bohaterami.

Gra umożliwia rozpoczęcie przygody z programowaniem od podstaw, lepiej zaznajomieni z tematem mogą jednak bez problemu tworzyć bardziej zaawansowane projekty.

 

TuxPaint

TuxPaint to prawdziwa ikona wśród darmowych aplikacji. Pozwala dzieciom na kolorowanie, rysowanie i używanie pieczątek w pakiecie wielu dostępnych szablonów.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie