TOP 5: darmowe aplikacje dla szukających pracy

Darmowe aplikacje dla poszukujących zatrudnienia to spore ułatwienie dla wszystkich, którzy nie chcą przegapić najbardziej interesujących ogłoszeń.

TOP 5: darmowe aplikacje dla szukających pracy
Mobilne poszukiwania pracy czas zacząć!

Poszukiwanie nowej pracy to dla większości z nas żmudny proces obejmujący sporządzenie zaktualizowanego CV, przygotowanie listów motywacyjnych i wybór odpowiednich ofert spośród setek pojawiających się na tablicach ogłoszeń, w gazetach i w Internecie. W znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia mogą jednak pomóc darmowe aplikacje na telefony i urządzenia przenośne. Którym z nich warto się przyjrzeć?
 

Darmowe aplikacje "szukam pracy"

 

1. LinkedIn

LinkedIn to globalny serwis gromadzący użytkowników i najciekawsze oferty pracy z całego świata. Darmowa aplikacja na urządzenia mobilne, podobnie jak pełnowymiarowa witryna internetowa, umożliwiają stworzenia profilu odpowiadającego standardom papierowego życiorysu, wyszukiwanie interesujących ogłoszeń dzięki różnorodnym filtrom, a przede wszystkim tworzenie sieci kontaktów mogącej w przyszłości ułatwić zdobycie interesującego zatrudnienia.

LinkedIn Job Search to oddzielna aplikacja, stworzona wyłącznie w celu przeszukiwania ofert. Interesujące nas ogłoszenia można zapisać na swoim profilu lub bezpośrednio zgłosić naszą kandydaturę na dane stanowisko. Aplikacja jest darmowa i intuicyjna, oferty można przeszukiwać po lokalizacji lub wyszukując po firmie, branży czy słowach kluczowych.
 

2. Pracuj.pl

Serwis Pracuj.pl to jedna z najpopularniejszych polskich witryn dla poszukujących pracy i zainteresowanych zatrudnieniem nowych pracowników firm. Jej mobilna wersja z pewnością nie zawiedzie fanów przenośnych urządzeń.

Darmowa aplikacja pozwala mieć najświeższe ogłoszenia pojawiające się w serwisie zawsze pod ręką, a dodatkowy system powiadomień wybierający mogące nas zainteresować oferty umożliwia błyskawiczną odpowiedź na zamieszczane oferty. Filtry wyszukiwania pomagają z kolei zawęzić pole interesujących nas ofert.
 

3. PUP24

PUP24 to darmowa aplikacja, która spodoba się przede wszystkim poszukującym zatrudnienia z ramienia Powiatowych Urzędów Pracy. W mobilnej wersji serwisu znajdziemy oferty pracy zamieszczane przez urzędy z całego kraju. Baza jest wciąż uzupełniana o kolejne instytucje i placówki z Polski.
 

4. Indeed

Indeed to popularna na całym świecie wyszukiwarka ofert pracy pochodzących zarówno od pracodawców, jak i z ogłoszeń w papierowych wersjach gazet czy internetowych portali zatrudnienia. Pozwala na poszukiwanie zatrudnienia w ponad 50 krajach świata, kategoryzację interesujących nas ogłoszeń czy wyszukiwanie ofert z okolicy dzięki zapamiętanym ustawieniom GPS.
 

5. Switch

Choć darmowa aplikacja dla poszukujących pracy Switch nie działa jeszcze w naszym kraju, warto zwrócić uwagę na jej oryginalny pomysł bazujący na założeniach znanych z Tinder.

Switch umożliwia przeglądanie ofert pracy poprzez przesuwanie palcem po ekranie urządzenia i wybór interesujących nas ogłoszeń przez dwukrotne w nie kliknięcie. Jeśli druga strona również wyrazi zainteresowanie naszą kandydaturą, w przypadku chęci wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym przestaniemy być dla pracodawcy anonimowi, a aplikacja umożliwi kontakt z zatrudniającym.


Darmowe aplikacje na urządzenia mobilne to duże ułatwienie dla poszukujących interesującego zatrudnienia. Dzięki powiadomieniom i dostępowi do aktualnych ofert pracy możemy mieć zawsze rękę na pulsie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie