Gdzie znajdę darmowe ebooki do czytania?

Książki elektroniczne podbijają serca osób na całym świecie. Jeżeli myślisz, że jest to droga zabawa, jesteś w błędzie. Okazuje się, że darmowe ebooki są na wyciągnięcie ręki!

Gdzie znajdę darmowe ebooki do czytania?
Lektura obowiązkowa dla moli książkowych, czyli spis stron z ebookami za darmo

Darmowe ebooki zainteresują z pewnością posiadaczy urządzeń do e-czytania. Pamiętajmy o tym, aby szukać plików w formatach: epub, pdf, mp3, mobi. Internet to ogromne źródło zupełnie legalnych serwisów, które proponują książki w formie elektronicznej zupełnie za darmo. Ciekawi? Zaczynamy!
 

1. Darmowe ebooki po polsku

 
 • Sklepy z książkami elektronicznymi

W e-sklepach, które posiadają w swojej ofercie książki elektroniczne, można znaleźć katalogi z pozycjami całkowicie za darmo. Jest ich całkiem sporo i każdy ma szansę na napotkanie naprawdę ciekawych tytułów.

⇒ Polecamy: cdp.pl , koobe.pl, ebookpoint.pl, ktoczyta.pl, nexto.pl, virtualo.pl, publio.pl, zlotemysli.pl, woblink.com

 
 • Serwis czytelniczy bookto.pl

Na stronie bookto.pl znajdziecie obszerny zbiór różnych pozycji. Portal oferuje kategorię DARMOWE, która pełna jest tytułów zupełnie za darmo.

Serwis współpracuje z wieloma platformami literackimi, a darmowe ebooki pobiera się bezpośrednio ze strony danego serwisu.

 
 • Projekt Wolne lektury

Inicjatywa fundacji Nowoczesna Polska oferuje serwis wolnelektury.pl, który obfituje w bardzo długą listę ponad 2666 pozycji książek elektronicznych.

Darmowe ebooki to głównie lektury szkolne oraz klasyczne pozycje literackie. Pliki ściągnięcie w formatach html, txt, pdf, epub, fb2 oraz mobi.

Poza ebookami ta biblioteka internetowa oferuje całkiem sporą listę darmowych audiobooków.

 
 • Portal FantastykaPolska.pl

Wielbiciele książek z gatunku fantastyki powinni zapoznać się z katalogiem strony www.bazaebokow.robertjszmidt.pl, czyli portalem FantastykaPolska.pl, założonego przez Roberta Szmidta, pisarza fantasy i science fiction.

Serwis oferuje darmowe ebooki napisane przez polskich autorów. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów tego gatunku literatury.

 
 • Zbiór IPN

Nie każdy wie, że baza pozycji historycznych Instytutu Pamięci Narodowej oferuje darmowe ebooki.

Lista tytułów jest imponująca i stale aktualizowana. Mamy możliwość ściągać pliki w formatach epub, mobi oraz pdf.

⇒ Adres, pod którym znajdziecie historyczne publikacje to pamiec.pl/pa/biblioteka-cyfrowa/publikacje

 
 • Portal Chmura czytania

Przyjemnie brzmiący serwis czytelniczy, prowadzony jest przez fundację Festina Lente. Darmowe ebooki znajdziecie tutaj w języku polskim oraz formatach epub, mobi oraz mp3 (audiobooki).

Polecamy portal, gdyż posiada bardzo przejrzysty design i oferuje za darmo naprawdę ciekawe tytuły.

⇒ Gdzie znaleźć? > chmuraczytania.pl

 
 • Projekt Czytaj za free

⇒ Strona czytajzafree.pl proponuje ponad kilkaset pozycji literackich zupełnie za darmo.

Portal podzielony jest na wiele kategorii i jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Serwis działa na zasadach współpracy z Wydawnictwem Nowy Świat. Poza tradycyjnymi plikami do czytania, istnieje opcja ściągnięcia ciekawych audiobooków.


 

2. Darmowe ebooki w innych językach

 
 • Portal Amazon’s Free Ebooks

Jeden z najbardziej popularnych sklepów z książkami elektronicznymi na świecie posiada również imponującą bazę darmowych ebooków.

Formaty plików, które można ściągnąć to mobi, czyli format, na którym pracuje czytnik KINDLE.

 Adres: amazon.com

 
 • Klasyka gatunku, czyli Project Gutenberg

Ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią klasyczną literaturę. Serwis posiada ponad 50 tysięcy darmowych pozycji ebooków, do których wygasły prawa autorskie.

Katalog jest imponujący i oferuje literaturę niemal w każdym języku świata. Nie ma obowiązku rejestracji, a dostępne formaty to epub, mobo, html oraz txt.

⇒ Portal znajdziecie pod adresem gutenberg.org.

 
 • Biblioteka Otwarta, czyli Open Library

⇒ openlibrary.org to obszerne archiwum treści multimedialnych.

Baza posiada nie tylko darmowe ebooki, ale także stare wersje stron internetowych, oprogramowanie, filmy, nagrania dźwiękowe itd. Serwis oferuje bezpłatnie zawartość  celach edukacyjnych. 

Open Library to około miliona darmowych książek elektronicznych, do których prawa autorskie wygasły. Dostępne formaty: epub, mobi, pdf, txt, daisy oraz DjVU.

 
 • Serwis ManyBooks.net

Baza ta proponuje dostęp do ponad 30 tysięcy darmowych pozycji literackich. Istnieje także opcja wyszukiwarki, która sortuje tytuły po autorze, języku oraz różnego rodzaju kategoriach

⇒ Zajrzyj na manybooks.net

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie