5 darmowych komunikatorów na smartfony

W dobie darmowych aplikacji na smartfony, rozmowy z rodziną czy znajomymi stały się prostsze niż dotychczas. Poznaj komunikatory i rozmawiaj do woli.

5 darmowych komunikatorów na smartfony
Jak najtaniej kontaktować się ze światem?

Smartfony mają znaczący wpływ na ułatwienie codziennych kontaktów z przyjaciółmi i podtrzymywanie znajomości nawet podczas długich zagranicznych wyjazdów. Jeśli tylko mamy dostęp do Internetu, korzystać możemy z wielu ogólnodostępnych komunikatorów działających w najpopularniejszych systemach na urządzenia przenośne, takich jak Android, iOS, Windows Phone czy BlackBerry.

5 darmowych komunikatorów na smartfony

 

WhatsApp

WhatsApp to wykupiona przez Facebooka aplikacja zdobywająca coraz większą popularność w Polsce i licząca sobie ponad 600 milionów indywidualnych użytkowników na całym świecie.

Komunikator gwarantuje sporo możliwości dopasowania ustawień do własnych upodobań, umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych i głosowych, załączanie plików wideo i zdjęć, udostępnianie innym swojej lokalizacji i organizowanie grupowych czatów. Dzięki wprowadzonym niedawno znacznikom informuje o wyświetleniu i dostarczeniu wiadomości rozmówcom. Nowością jest również wykonywanie połączeń zbliżonych do zwykłych telefonicznych rozmów.

Viber

Podobnie jak WhatsApp, Viber to darmowy komunikator umożliwiający wysyłanie rozmówcom wiadomości tekstowych, zdjęć, organizowanie czatów grupowych, dowolne dopasowywanie ustawień do własnych preferencji oraz potwierdzenie wyświetlenia i dostarczenia wiadomości innym użytkownikom.

Dodatkową funkcją Vibera jest możliwość wykonywania darmowych połączeń głosowych oraz wykorzystanie opcji Viber Out, dzięki której możemy połączyć się z wybranym numerem telefonu w atrakcyjnych cenach.

Skype

Komunikator należący do amerykańskiego giganta Microsoft to wciąż najpopularniejsza aplikacja umożliwiająca odbycie rozmów wideo, a nawet wideokonferencji z większą liczbą osób. Skype to również opcja czatu oraz rozmowy głosowej bez wykorzystania kamery.

Messenger

Aplikacja Facebooka jest, ze względu na popularność samego portalu, jedną z najczęściej wykorzystywanych komunikatorów na świecie. Umożliwia tworzenie grup czatowych, wysyłanie zdjęć, plików tekstowych, notatek głosowych, naklejek oraz odbywanie rozmów głosowych. Jest też w pełni zsynchronizowana z przeglądarkami internetowymi, umożliwiając dostęp do komunikatora z komputera.

Hangouts

Aplikacja należąca do Google synchronizuje wiadomości wysyłane za jej pośrednictwem z naszym kontem gmail, dzięki czemu prowadząc konwersację na poziomie przeglądarki internetowej, możemy rozmawiać przez nasze konto email. Umożliwia prowadzenie rozmów w grupach nawet 10-cioosobowych oraz wykonywanie wideokonferencji.

Darmowe komunikatory na smartfony umożliwiają utrzymywanie codziennych kontaktów ze znajomymi. Ułatwiają wykonywanie połączeń głosowych, wysyłanie wiadomości tekstowych, dzielenie się zdjęciami czy wyrażanie naszych emocji za pomocą całej gamy znaczników i naklejek.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie