Darmowe szkolenia dla zainteresowanych

Różnego rodzaju szkolenia pozwalają poszerzać już posiadaną wiedzę bądź zdobywać całkiem nowe umiejętności. Jak podnieść nasze kwalifikacje bez ponoszenia kosztów? Gdzie szukać darmowych kursów?

Darmowe szkolenia dla zainteresowanych
Brak pieniędzy nie oznacza braku możliwości rozwoju!

Bezpłatnych szkoleń najlepiej poszukiwać w sieci, gdzie wśród wielu ofert możemy wybrać tę najbardziej dla nas interesującą. Do wyboru mamy te stacjonarne odbywające się na terenie całego kraju bądź e-szkolenia do zrealizowania w zaciszu własnego mieszkania i o dogodnym dla nas czasie.
 

Gdzie szukać darmowych szkoleń?

  • Przeglądaj portale internetowe dedykowane kursom i szkoleniom,
  • Korzystaj z dostępnych szkoleń finansowanych ze środków Unii Europejskiej np. Akademia PARP,
  • Zwracaj uwagę na ogłoszenia o naborze na darmowe kursy w lokalnych gazetach, plakatach rozwieszonych na mieście oraz lokalnych urzędach pracy,
  • Zapisz się do grup tematycznych na portalach społecznościowych i obserwuj pojawiające się tam oferty, np.  „darmowe szkolenia ebiznesu” na serwisie GoldenLine czy „darmowe szkolenia” na Facebooku,
  • Przeglądaj portale językowe, które często oferują darmowe kursy języków on-line np. busuu czy Doulingo.
 

PLATFORMY INTERNETOWE

Akademia PARP dedykowana jest głównie przedsiębiorcom oraz ich pracownikom, ze szkoleń mogą korzystać również osoby zastanawiające się nad założeniem własnej działalności gospodarczej. Akademię prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która patronuje także platformie Inwestycjawkadry.pl dedykowanej wszystkim zainteresowanym osobom, nie tylko przedsiębiorcom.

Oferty bezpłatnych szkoleń znajdziemy również w serwisie Edustacja.pl, który zbiera informacje o kursach odbywających się na terenie całej Polski oraz tych e-learningowych.

Podobnym serwisem jest również ngo.pl, w którym wyszukamy darmowe szkolenia w interesującym nas regionie i o różnorodnej tematyce, np. zarządzanie projektami czy o tematyce interpersonalnej.

Strona Darmowe Szkolenia oferuje przegląd bezpłatnych kursów na terenie całego kraju. Wśród dostępnych ofert możemy wyszukać te naprawdę ciekawe, a przede wszystkim różnorodne. I tak możemy zapisać się np. na konferencję o tematyce biznesowej skierowanej do przedsiębiorców bądź na warsztaty rękodzielnicze, które pomogą młodym ludziom w poszerzaniu pasji i wyznaczeniu przyszłej drogi zawodowej.

Kolejną platformą wartą śledzenia są Szkolenia24h, gdzie możemy wybrać interesującą nas tematykę i zapisać się np. na: kurs komputerowy obejmujący m.in. zagadnienia związane z bezpieczeństwem, tworzeniem treści czy rozwiązywaniem problemów technicznych.

 

KURSY ON-LINE

Nie zawsze mamy możliwość fizycznego uczestnictwa w danym kursie np. ze względu na odległe miejsce zamieszkania bądź brak czasu. W takich przypadkach sprawdzą się darmowe szkolenia prowadzone w Internecie. Kursy on-line przeznaczone są dla każdego zainteresowanego uczestnika, bez względu na rodzaj zatrudnienia, wiek czy płeć.

Przykładowe e-kursy oferują:
 
  • netAkademia proponuje następujące szkolenia: co to jest e-biznes, jak zdobyć pracę, planowanie kariery, Internet dla seniorów, rosyjski w podróży, komunikacja w Internecie,
  • Akademia dla Młodych przeznaczona jest dla osób w wieku 14-26 lat i oferuje internetowe szkolenia o tematyce interpersonalnej, 
  • Akademia Rozwoju przeszkoli nas bezpłatnie w zakresie: wykorzystania arkusza kalkulacyjnego w pracy biurowej, raportowania i zestawiania danych w języku SQL, obróbki grafiki rastrowej i fotografii cyfrowej, telefonicznej obsługi klienta,
  • Portale do nauki języków obcych, np.: kurs j. angielskiego w Angprofi czy j. hiszpańskiego w ebrio.pl.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie