Dla kogo kredyt hipoteczny w euro?

Kredyt hipoteczny w euro zniknął z ofert wielu banków i jest dostępny tylko dla zamożnych klientów, a już niedługo ma być ograniczony tylko do osób zarabiających w walucie euro.

Dla kogo kredyt hipoteczny w euro?
Kredyt tylko dla nielicznych

Kredyt hipoteczny w euro tylko dla zarabiających w walucie

 

Nowa Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego zakłada, iż kredyt hipoteczny w euro będą mogły otrzymać tylko osoby zarabiające w tej walucie. Zawęzi to krąg osób mogących starać się o kredyt walutowy, gdyż tylko otrzymujący wynagrodzenie w krajach strefy euro, takich jak Niemcy, Francja czy Hiszpania, będą mieli szansę na tego typu kredyt. Sprawa wygląda podobnie jeśli chodzi o inne waluty, a mianowicie pracujący w Wielkiej Brytanii będą mogli starać się o kredyt w funtach brytyjskich, a osoby osiągające przychody w Szwajcarii - we frankach szwajcarskich. Według nowej Rekomendacji banki będą musiały wdrożyć przepisy do końca tego roku.

 

Gdzie udać się  po kredyt?

 

Mimo nowej Rekomendacji, obecnie kredyt hipoteczny w euro jest dostępny tylko dla zamożnych klientów. Nawet gdyby jeszcze ktoś chciał starać się o tego typu zobowiązanie, będzie musiał wykazać się odpowiednimi zarobkami. Do niedawna kredyt walutowy moglismy otrzymać w dziesięciu bankach, jednakże już teraz możemy starać się o kredyt hipoteczny w euro jedynie w czterech bankach:

 

  • Deutsche Bank,  
  • Bank BZ WBK,
  • Alior Bank,
  • Getin Bank.

 

Kredyt tylko dla zamożnych

 

Pierwszym ograniczeniem stawianym przez banki będzie wkład własny. W poszczególnych bankach wygląda to tak:

 

  • Deutsche Bank i Alior Bank wymagają 30% wkładu własnego,
  • Bank WBK - 20% wkładu,
  • Getin Bank - 10% wkładu własnego.

 

Ponadto wymagany próg, od którego możemy starać się o kredyt jest dosyć wysoki. W Deutsche Banku jest to 12 tysięcy złotych, a w Banku BZ WBK i Alior Banku 15 tysiecy złotych.

 

Na szczęście kredyt hipoteczny w naszej rodzimej walucie dostępny jest dla znacznie szerszej grupy klientów. Szukając rozwiązania odpowiedniego dla siebie, warto zapoznać się z różnymi produktami.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie