Co warto zabrać w długą podróż samolotem?

Większość z nas przyzwyczajona jest do krótkich podniebnych wycieczek. Jak jednak spokojnie spędzić kilka lub kilkanaście godzin i ułatwić sobie długą podróż samolotem?

Co warto zabrać w długą podróż samolotem?
Sposoby na umilenie kilku godzin podróży

Podróż samolotem to najefektywniejszy sposób przemieszczania się – pozwala nie tylko pokonywać duże odległości w czasie niedostępnym dla innych środków transportu, ale i przewozić sporą liczbę pasażerów naraz w komfortowych warunkach kabin różnych klas. Co warto zabrać ze sobą w długą podróż samolotem, aby lot uczynić jeszcze przyjemniejszym?
 

Długa podróż samolotem: Niezbędnik pasażera

 

Krem nawilżający

System kreujący w kabinie samolotu warunki zbliżone do tych panujących na ziemi pracuje w czasie lotu non stop. Powietrze w samolocie jest filtrowane i wypuszczane z powrotem w obieg, a wilgotność wynosi zaledwie 20%.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że podczas dłuższych podróży samolotem możemy zacząć odczuwać dyskomfort związany z uczuciem odwodnienia. Na pokładzie warto nie tylko pić dużo wody, dbając o nawilżenie organizmu od środka, ale również regularnie nakładać kremy nawilżające na szczególnie narażone na przesuszenie partie ciała (twarz i ręce). Małą tubkę kremu warto mieć przy sobie w bagażu podręcznym.

Osoby z wrażliwymi oczami powinny również zaopatrzyć się w nawilżające krople, które pomogą w utrzymaniu komfortu. Pomadka do ust to również przydatna a niewielka rzecz, którą warto mieć pod ręką.

 

Niezbędne leki

Podróż samolotem może trwać nawet 18 godzin (rekord należy do katarskich linii lotniczych Qatar Airways, które 1 marca 2016 roku otworzyły połączenie z Dohy do nowozelandzkiego Auckland, pokonując dystans 14,5 tysiąca kilometrów w 18h34 min).

W długą podróż samolotem nie zapomnijmy więc wziąć wszystkich niezbędnych leków czy suplementów, bez których nie możemy się obejść.

Pamiętajmy, że w czasie lotu nie będziemy mieli dostępu do bagażu rejestrowanego, wszystkie niezbędne rzeczy musimy więc mieć przy sobie w bagażu podręcznym.

Osoby palące papierosy będą musiały nastawić się psychicznie na długi okres bez „dymka” – jeśli wiedzą, że wytrzymanie kilku godzin bez papierosa może okazać się dla nich trudne, mogą wcześniej pomyśleć o zabraniu ze sobą plastrów z nikotyną albo gumy do żucia.

 

Wygodne ubranie

Podróż samolotem związana jest z przebywaniem przez długi czas w jednej pozycji. Chociaż pasażerom zaleca się wykonywanie choć krótkich przemarszów przez kabinę w trakcie lotu lub wykonywanie zestawu ćwiczeń rozluźniających spięte mięśnie przez kilka minut, możliwości ruchu na pokładzie są dość ograniczone.

W podróż samolotem warto więc wybrać się ubranym w luźne, przewiewne rzeczy wykonane z naturalnych tkanin. Ubrania nie powinny krępować naszych ruchów ani przylegać blisko do ciała.

Unikajmy sztywnych dżinsów i opinających nogi rurek. Ubierzmy się na cebulkętemperatury na pokładzie mogą wydać się nam stosunkowo niskie, a dostarczony przez uśmiechniętych stewardów kocyk zbyt cienki, by zapewnić nam ciepło na pokładzie.

 

Zestaw do spania

Jeśli czeka nas kilkunastogodzinny lot samolotem, na pokładzie z pewnością ogarnie nas zmęczenie. Sen w czasie podróży samolotem może nie być tak głęboki i solidny, jak byśmy sobie tego życzyli, warto jednak zadbać o to, by uczynić go możliwie relaksującym.

W podróż samolotem warto wziąć ze sobą opaski na oczy i wygodną poduszkę w kształcie rogala. Można zadbać o dodatkowy kocyk.

Niektóre linie lotnicze dostarczają podobne zestawy swoim pasażerom – warto więc wcześniej dowiedzieć się, co przysługuje klientom wybranych linii.

W czasie długiego lotu bez wątpienia przyda się nam też szczoteczka do zębów i pasta oraz grube wygodne skarpety.

 

Trochę rozrywki

W trakcie większość dalekodystansowych lotów mamy możliwość oglądania filmów z repertuaru dostępnego na pokładzie.

Pasażerowie, którzy wolą jednak innego typu rozrywki powinni zaopatrzyć się w ulubioną książkę lub czytnik z kilkoma nieprzeczytanymi pozycjami, kilka czasopism lub magazynów np. z krzyżowkami albo laptopa z ulubioną grą.

Podróżując z dziećmi lub w towarzystwie, warto zapakować mini wersje ulubionych gier planszowych. Zwykła talia kart do gry również może okazać się pomocna, gdy inne przyjemności zawiodą.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie