Długie weekendy w 2016 roku

Jeżeli wykorzystaliście już cały urlop przysługujący na ten rok i zastanawiacie się, jakie możliwości przyniesie 2016, czas przeanalizować długie weekendy Okazuje się, że będzie ich całkiem sporo.

Długie weekendy w 2016 roku
Kalendarz urlopowy na następny rok

Kiedy przeanalizujecie poniższy kalendarz, bez trudu znajdziecie weekendy, które wypadają w towarzystwie świąt wolnych od pracy. Czasem wystarczy wziąć dzień urlopu i dzięki temu zwiększyć długość wypoczynku.

Jak przedłużyć weekend w 2016?

 

STYCZEŃ

Nowy Rok wypada w piątek, dzięki czemu automatycznie zyskujemy długi weekend. Święto Trzech Króli wypada w środę. Wystarczy zatem wziąć wolne 4 i 5 stycznia, a otrzymamy aż 6 dni wolnego. Dobierając jeszcze urlop 7 i 8, zyskujemy aż 10 dni odpoczynku.

 

MARZEC

Długie weekendy znajdziemy także na wiosnę. W 2016 roku Wielkanoc wypada wcześniej niż zazwyczaj, ponieważ już 27 marca. Co za tym idzie, Poniedziałek Wielkanocny – 28 marca.

 

KWIECIEŃ I MAJ

W kwietniu i maju mamy szansę na aż dwa przedłużone weekendy. Pierwszy to oczywiście Święto Pracy, czyli 1 maja, który wypada w niedzielę. Jeżeli weźmiemy urlop 2 maja, zyskujemy aż 4 dniowy czas odpoczynku, ponieważ Święto Konstytucji 3 Maja świętować będziemy w 2016 roku we wtorek.

 

CZERWIEC

Boże Ciało natomiast przypada w przyszłym roku na czwartek 26 czerwca. Radzimy wybrać piątek i tym samym uzupełnić swoją kolekcję i cieszyć się 4-dniowym odpoczynkiem.

 

SIERPIEŃ

Opcja dłuższego wypoczynku to także okres letni. Sierpień serwuje nam Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Święto to przypada na 15 sierpnia – poniedziałek. Mamy zatem aż 3 dni wolnego.

 

LISTOPAD

Przyszły rok to także dzień Wszystkich Świętych wypadający we wtorek. Wystarczy wybrać poniedziałek i dzięki temu zyskujemy długi weekend of 29 października aż do 1 listopada.

Również jesienny listopad oferuje nam kolejny trzydniowy weekend – 11 listopada będzie wypadał w piątek. Święto Niepodległości stanie się zatem pretekstem to dłuższego wypoczynku.

 

GRUDZIEŃ

Święto Bożego Narodzenia to w 2016 roku perspektywa świętowania w niedzielę i poniedziałek. To daje nam kolejny trzydniowy weekend.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie