Dobry pomysł na biznes przyszłości

Poszukiwanie swojej zawodowej drogi często prowadzi do chęci założenia własnej firmy. Dobry pomysł na biznes to zatem podstawa. W jakim sektorze możesz liczyć na sukces? 

Dobry pomysł na biznes przyszłości
W jakich sektorach dobry pomysł na biznes ma szansę na sukces?

Coraz więcej osób, zmęczonych pracą na etacie, zaczyna rozważać założenie swojej własnej firmy, która dostarczyłaby nie tylko satysfakcji, ale również stabilizacji finansowej. 

Decyzja o przejściu na swoje wymaga sporej odwagi oraz stawienia czoła pewnym wyzwaniom. Na początku jednak należy naszą firmę stworzyć a wszystko musi opierać się o dobry pomysł na biznes

W dzisiejszych czasach o inspirację nie trudno, problem może pojawić się przy koniecznej kreatywności, ponieważ czasami można pomyśleć, że przecież wszystko już było albo istnieje gdzieś na świecie.

Top 10 rozwijających się branż

Postanowiliśmy zatem sprawdzić jakie sektory rynku mają szansę na rozwój oraz jaki dobry pomysł na biznes z nimi związany można rozważyć na swojej drodze do samodzielności.

Skupiając się na najszybciej rozwijających się sektorach z początku 2013 roku, stworzyliśmy listę Top 10 możliwości, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu:

  • Usługi związane z zatrudnianiem pracowników (zarządzanie zasobami ludzkimi oraz rekrutacja, headhunting)
  • Tworzenie komputerowych systemów operacyjnych
  • Budownictwo domów pasywnych i energooszczędnych
  • Usługi doradcze, związane z zarządzaniem, technologiami oraz nauką
  • Zarządzanie danymi (tzw. Big Data)
  • Produkty wysokiej jakości i luksusowe
  • Tworzenie systemów zarządzania służbą zdrowia oraz pomocy pacjentom
  • Usługi konserwacji budynków 
  • Usługi związane z bezpieczeństwem osób oraz mienia
  • Usługi remontowe, związane z wykorzystaniem i utylizacją nowych technologii („inteligentny dom”)

Zainspirowaliśmy Was? Czasami wystarczy iskra inspiracji, aby znaleźć dobry pomysł na biznes. Niektóre ze wspomnianych sektorów dopiero zaczynają rozwijać się na polskim rynku, co może oznaczać szansę na znalezienie ciekawych możliwości. Skupmy się na kilku powyższych pomysłach.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Spora ilość młodych osób postanawia rozpocząć swoją drogę zawodową od drobnych zleceń. Tak zwani „wolni strzelcy” to profesjonaliści, których umiejętności i wiedza poszukiwane są przez wiele firm. Headhunting to pomoc w znalezieniu odpowiednich osób na wysokie stanowiska oraz wynegocjowanie dla nich jak najlepszych warunków kontraktowych. 

Domy energooszczędne

Zwiększająca się świadomość związana z ochroną środowiska pozytywnie wpływa na ekologiczne sektory rynkowe, takie jak budownictwo pasywne. Dostępne od niedawna dopłaty na budowę domów energooszczędnych mogą dodatkowo zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów.

Big Data

Umiejętne zarządzanie danymi staje się koniecznością. Inteligentne rozwiązania, takie jak bazy danych „w chmurze”, media społeczne, przetwarzanie informacji oraz rozszerzona rzeczywistość, pozwalają na tworzenie innowacyjnych produktów, pomagającym w osiągnięciu sukcesu przez klientów. Warto zgłębić nowoczesne technologie, bez których coraz trudniej zarządzać gromadzonymi danymi.

Jak osiągnąć sukces?

Otwarcie nowej firmy, działającej w jednym z powyższych sektorów, nie oznacza oczywiście szybkiego wzbogacenia, jednak może ułatwić znalezienie swojej niszy. Jak mówi stare dobre polskie przysłowie: „Bez pracy nie ma kołaczy”. 

Dobry pomysł na biznes wymaga dokładnego przemyślenia i analizy dostępnych rozwiązań oraz możliwości. Etap przygotowań firmy do wkroczenia na rynek jest równie ważny jak zarządzanie swoim biznesem. Określenie zakresu działalności, poznanie konkurencji oraz odbiorców swoich usług to podstawa rozpoczęcia dalszego planowania i zawężania swojego pomysłu oraz wypracowania pewnej marki, bez której nasi klienci nie będą mogli się obyć

Pomysł znaleziony? Znajdź dofinansowanie dla swojej firmy »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie