Dorywcza praca dla studenta

Praca dla studenta to nie tylko krok wykonany z myślą o przyszłości, ale również źródło dodatkowego dochodu i sposób na większą niezależność.

Dorywcza praca dla studenta
Jak zdobyć dodatkowe doświadczenie?
  • praca dla studenta

Coraz więcej studentów decyduje się podjąć dorywczą pracę w czasie pobierania nauki na uczelni. Wielu zmuszają do tego okoliczności – koszty utrzymania w obcym mieście, z dala od rodziny, chęć odciążenia domowego budżetu, zyskania finansowej niezależności czy zapewnienia sobie pieniędzy na drobne przyjemności. Praca dla studenta to jednak również szansa na wypracowanie sobie ciekawych doświadczeń w CV, które zapunktować mogą w przyszłości, podczas poszukiwania pierwszej poważnej pracy po ukończeniu nauki.

 

Dorywcza praca dla studenta

 

Praca dla studenta nie może kolidować z zajęciami na uczelni, pozostawiając jednocześnie czas na przygotowanie się do zajęć, wykonywania projektów czy prac domowych.

 

Praca w weekend

W Internecie roi się od ogłoszeń firm, poszukujących ankieterów, kelnerek, osób do wykładania towaru, pracowników kin, bileterów. W większości przypadków nie są to co prawda zajęcia związane w jakikolwiek sposób z przedmiotem studiów, jeśli chodzi nam jednak jedynie o podreparowanie budżetu, mamy w czym przebierać. Przyszły pracodawca na pewno doceni, że zdecydowaliśmy się poświęcić wolny czas pracy.

 

Zatrudnienie w firmie

Coraz więcej firm kieruje do studentów oferty staży czy praktyk. Grupą docelową są najczęściej studenci co najmniej trzeciego roku studiów, posiadający już pewne doświadczenie i wiedzę w swojej dziedzinie. Staże są nie tylko szansą na zdobycie dodatkowej gotówki, ale również świetną okazją na przyjrzenie się funkcjonowaniu firmy, nabycie praktycznych umiejętności i ważnego wpisu w życiorysie.

 

RADA: Spora ilość firma oferuje jedynie bezpłatne staże. Pamiętajmy aby dokładnie poznać warunki współpracy z daną firmą. Jeśli zależy nam na zdobyciu doświadczenia w konkretnej branży, takie praktyki mogą okazać się jak najbardziej przydatne. W przypadku chęci dorobienia paru groszy powinniśmy jednak wziąć kwestie płacy pod uwagę.

 

Zarobek we własnym zakresie

Każdy z nas jest w czymś dobry. Zdobytą wiedzę czy umiejętności można wykorzystać, pomagając młodszym kolegom lub rówieśnikom w nauce języka angielskiego, projektowaniu czy zrozumieniu zagadnienia. Rozwijając swoje hobby czy zainteresowania również można dorobić. Jeśli fotografia jest Twoją pasją, spróbuj zaczepić się w studiu i rób np. zdjęcia ślubne.

 

Pamiętajmy, że zdobyte w okresie studiów doświadczenie zaprocentuje w przyszłości. Pracodawcy chętniej przyglądają się osobom, które szukały sposób na poszerzenie swej wiedzy i zdobycie nowych umiejętności. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie