Najlepszy termin na egzotyczny miesiąc miodowy

A po ślubie? Miesiąc miodowy! Każdy z nas chciałby spędzić kilka dni na romantycznym odpoczynku z dala od domu i skosztować nieco egzotyki.

Najlepszy termin na egzotyczny miesiąc miodowy
Romantyczna podróż nie musi być zaraz po ślubie?

Miesiąc miodowy to magiczny czas pozwalający czerpać radość ze wspólnie spędzanych chwil w romantycznym otoczeniu złotych plaż, błękitnych mórz i urzekających spokojem pejzaży. Kiedy najlepiej wybrać się na egzotyczny miesiąc miodowy?
 

Miesiąc miodowy w egzotycznych krajach

 

Egzotycznie, czyli drogo?

Przygotowanie ślubu i organizacja wesela pochłaniają nie tylko wiele czasu i nerwów, ale i pieniędzy. Choć miesiąc miodowy powinien być niezapomnianym wydarzeniem pozwalającym na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego i pozwolić nacieszyć się bliskością ukochanej osoby, sen z oczu spędzają często koszty egzotycznych wycieczek.

Kiedy najlepiej wybrać się w niezapomnianą podróż poślubną do upragnionych miejsc, by nie ucierpiał na tym nasz portfel?


⇒ RADA: Jeśli podróże i poznawanie świata znaczą dla Was więcej niż pieniądze, możecie poprosić rodzinę i przyjaciół o sfinansowanie podróży poślubnej w zamian za gotówkowy prezent. 

 

Jakich terminów unikać?

Egzotyczny szczyt sezonu to przede wszystkim lato – warto więc wtedy zapomnieć o organizacji romantycznych podróży ze swoją drugą połówką, bo zarówno bilety lotnicze, jak i ceny noclegów w upatrzonych miejscowościach będą wtedy najdroższe.

Pamiętajmy, że polska zima oznacza trwanie upalnego lata na półkuli południowej i weźmy ten fakt pod uwagę organizując własny miesiąc miodowy. Planując egzotyczne podróże uwzględnijmy też terminy świąt obchodzonych w innych krajach – chiński nowy rok świętowany w Azji może skutecznie podnieść ceny romantycznych wycieczek dla dwojga.

Planując podróż poślubną zapomnijmy też o terminach powszechnie obchodzonych świąt takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc oraz długich weekendach - w różnych stronach świata mogę one wypadać w odmiennych niż w Polsce okresach – przed wybraniem daty wycieczki warto to sprawdzić.


⇒ RADA: Pamiętajmy jednak, iż terminu ślubu nie powinniśmy uzależniać od podróży. W romantyczną wycieczkę możemy wyjechać w późniejszym, tańszym terminie - wystarczy nieco cierpliwości.

 

Kiedy wyjechać najlepiej?

Miesiąc miodowy warto zorganizować jesienią lub wiosną – unikniemy wtedy nie tylko wysokich cen podróży zawyżanych przez wakacyjne urlopy i dni wolne od szkoły, ale i skrajnych temperatur, tłumów turystów, hałasu i ton poturystycznych śmieci, a to z pewnością ułatwi wypoczynek i pomoże docenić bliskość ukochanej osoby.

Szukając biletów lotniczych w egzotyczne zakątki pamiętajmy, że większość ludzi podróżuje w weekendy – wybiera piątek na dzień wylotu i niedzielę na dzień przylotu, bilety są więc wtedy najdroższe. Najtańszymi dniami na podróże są najczęściej środa, wtorek lub czwartek. Planując miesiąc miodowy zadbajmy więc o wylot i powrót w tych dniach tygodnia.

Optymalny czas na zakup i wybór biletów to około 6-8 tygodni przed zaplanowanym terminem podróży – ceny są wtedy najniższe, miesiąc miodowy warto więc zaplanować ze sporym wyprzedzeniem.

Pamiętajmy również o tym, że ceny biletów na stronach internetowych mogą się zmieniać parę razy dziennie – związane jest to między innymi z natężeniem ruchu na stronie i zainteresowaniem konkretnymi kierunkami. Nie zrażajmy się więc wysoką ceną egzotycznych wojaży – być może po upływie kilku godzin znacząco się ona obniży.


⇒ RADA: Nie zapomnijmy również o ofertach last minute! Być może spotkanie z doradcą w biurze podróży i poznanie aktualnych lub nadchodzących ofert to dobry wybór? Ostatnie tygodnie spędziliśmy na planowaniu ślubu, należy nam się odpoczynek bez organizacyjnych stresów. 


W planowaniu podróży poślubnej w egzotyczne zakątki przyda się spora dawka elastyczności. Jeśli jednak mamy ściśle określony termin wyjazdu i nie możemy sobie pozwolić na odstępstwa, i tak mamy szansę na organizację niedrogiej wyprawy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie