Europejskie jarmarki bożonarodzeniowe nie-do-przegapienia

Świąteczny urlop można uprzyjemnić sobie wizytą w jednym z europejskich miast, gdzie możemy przeżyć prawdziwie bożonarodzeniową przygodę. Sprawdźcie gdzie warto pojechać!

Europejskie jarmarki bożonarodzeniowe nie-do-przegapienia
Zagraniczna wyprawa wypełniona ciepłem Świąt!

Tradycja organizowania świątecznych jarmarków na rynkach miejskich skupiających nie tylko miejscowych, ale i przyjezdnych chcących poczuć klimat zbliżających się świąt sięga XIII wieku.

Najpiękniejsze europejskie jarmarki odbywają się nieprzerwanie od lat i od lat przyciągają zainteresowanych kuszącymi zapachami, magią choinkowych światełek i rozgrzewającymi właściwościami pikantnych win. Dokąd warto się wybrać na świąteczne jarmarki? Które z nich uchodzą za najlepsze w Europie?

Wiedeń

Każdego roku w okresie poprzedzającym nadejście Świąt Bożego Narodzenia austriacka stolica zamienia się w bajkową krainę pełną magicznych światełek, chatek z drewna, przyprószonych śniegiem karuzel i lodowisk.

Wiedeńskie jarmarki to uczta dla oczu, uszu i podniebienia. Nastrojowa muzyka, wykwintne smaki, a nawet teatrzyk kukiełkowy to specjalność wiedeńskich jarmarków, odbywających się na Altwiener Christkindlmarkt, Rathausplatz, Karlsplatz czy na dziedzińcu pałacu Schonbrunn.

źródło: europeanbestdestinations.com
 
 

Berlin

Berlińskie jarmarki wiodą prym wśród tych najlepiej wprowadzających w bożonarodzeniowy nastrój.

W niemieckiej stolicy odbywa się ich każdego roku około 50, jednak ten największy i najpiękniejszy gromadzi zwolenników świątecznych zakupów, ozdób choinkowych, lokalnych przysmaków i łakoci przy Kościele Cesarza Wilhelma (Wilhelm Gedächtniskirche).

Berlińskie jarmarki wyróżnia nie tylko bogata oferta kulturalna pełna świątecznych występów chórów, śpiewaków operowych i muzyków jazzowych, ale również przepych bożonarodzeniowych smaków gorącego chleba ze słoniną, cynamonowych precli czy bakaliowych keksów.

 

Drezno

Drezdeński rynek i okolica Kościoła Marii Panny zamieniają się co roku w oświetloną złotem, czerwienią i zielenią scenę wyjętą prosto z bajkowego snu.

Na placu Altmarkt poczuć można klimat tradycyjnych świąt, zobaczyć największą na świecie piramidę bożonarodzeniową pełną figurek nawiązujących do historii regionu i skosztować tradycyjnego drezdeńskiego ciasta z bakaliami Christstollen.

źródło: europeanbestdestinations.com
 
 

Bruksela

Belgijski jarmark zajmuje niemal całą powierzchnię starego miasta i słynnego z gotyckiego ratusza oraz dawnego pałacu królewskiego Grand Place.

Bożonarodzeniowe motywy wyświetlane na fasadzie ratusza, błyszczące światełka i muzyka towarzyszą setkom kramów wypełniających plac i oferujących przybyłym świąteczne przysmaki z całej Europy: angielskie puddingi, francuskie ślimaki, skandynawskie rozgrzewające wino i niemieckie glühwein oraz, oczywiście, całą masę najróżniejszych belgijskich czekolad.

źródło: europeanbestdestinations.com
 
 

Kolonia

Odbywające się w Kolonii jarmarki przyciągają co roku nawet 2 miliony osób. Słynące z najlepszej atmosfery świątecznego ciepła, blasku choinkowych światełek i kuszących zapachów jarmarki gromadzą przybyłych pod monumentalną gotycką katedrą Kölner Dom, na Alter Markt i Neumarkt, przy Muzeum Czekolady, a nawet na statku żeglugi po Renie.

Pieczone jabłka z cynamonem i wino skutecznie rozgrzewają najbardziej przemarzniętych, a wielkie lodowisko, koncerty, występy sceniczne i rozbrzmiewające zewsząd kolędy zachęcają do podążania szlakiem bożonarodzeniowych szopek.

źródło: europeanbestdestinations.com
 
 

Praga

Czeska stolica zamienia się przed świętami w miejsce z zimowej baśni pełnej błyszczących choinek, zaprzężonych w konie bryczek, kolorowych pacynek i pięknych szopek betlejemskich.

Na Rynku Starego Miasta obejrzeć można sceniczne przedstawienia zimowych bajek, kupić ręcznie rzeźbione drewniane lalki i skosztować lokalnego przysmaku – tradycyjnych czeskich ciasteczek z cynamonem, pieczonych kasztanów, gorącego miodu czy pieczywa.

źródło: europeanbestdestinations.com

Wolisz zostać w Polsce? Sprawdź jakie bożonarodzeniowe jarmarki przygotowały polskie miasta!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie