RRSO 18,15%
sprawdź koszt kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8330 zł, całkowita kwota do zapłaty: 10 532,36 zł, oprocentowanie nominalne: 5%, całkowity koszt kredytu: 2202,36 zł (w tym opłata przygotowawcza: 1470,00 zł (15%), odsetki: 732,36 zł), 34 równe, miesięczne raty w wysokości 309,78 zł – przykład reprezentatywny. Pożyczkę po okazaniu wyciągu z ROR mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę (regularne wpływy za ostatnie 6 miesięcy) lub emeryturę (za 1 miesiąc). Pożyczka na deklarację o dochodach dotyczy wybranych źródeł uzyskiwania dochodu, np. umowy o pracę, emerytury i renty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 20.12.2016 r. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i www.aliorbank.pl

Zwiń

Finansowe podsumowanie roku

Co się działo w świecie finansów w 2014 roku? Poniżej podsumowanie mijających 365 dni.

Finansowe podsumowanie roku
Jakie zmiany przyniósł 2014 rok?

Koniec roku to czas sprzyjający podsumowaniom i snuciu nowych planów na nadchodzące 365 dni. Przyjrzyjmy się mijającemu rokowi pod kątem finansów. Jakie zmiany przyniósł?

 

Finansowe podsumowanie 2014 roku na świecie

 

1.

Spiralą wydarzeń stymulujących nie tylko europejską politykę, ale również gospodarkę, był z pewnością konflikt na linii Rosja – Ukraina

 

Utrata Krymu była dla wschodniego sąsiada Polski związana nie tylko z obniżeniem potencjału strategicznego, ale również finansowego. 

 

Będące konsekwencją agresywnej polityki Rosji sankcje nałożone na Moskwę przez kraje europejskie i Stany Zjednoczone odbiły się negatywnie na finansach państwa Putina, ale również skłoniły Rosję do szukania nowych rynków zbytu, głównie w Azji. 

 

Moskwa przestała też importować towary z krajów sympatyzujących z Ukrainą. Ucierpiał na tym polski przemysł spożywczy, szczególnie eksporterzy warzyw i owoców. Rządowe rekompensaty nie były w stanie pokryć całości strat.

 

2.

W 2014 roku rosło zadłużenie najsilniejszych ekonomicznie państw świata, w samych Stanach Zjednoczonych przekraczając 18 bilionów amerykańskich dolarów. 

 

Dług publiczny europejskich gospodarek wspólnoty również osiągnął najwyższy jak dotąd poziom ponad 9 bilionów euro, co oznacza, że zadłużenie większości rozwiniętych krajów sięga ponad 90% wartości ich PKB. 

 

Znaczne zahamowanie tempa wzrostu gospodarczego zanotowano w Japonii, a waluta Kraju Kwitnącej Wiśni bardzo straciła na wartości w porównaniu z amerykańskim dolarem.

 

3.

Krach odnotowano też na rynku surowców – cena ropy naftowej spadła w przeciągu 6 miesięcy ze 112 amerykańskich dolarów za baryłkę do zaledwie 64.

 

Finansowe podsumowanie 2014 roku w Polsce

 

  • Złotówka odnotowała znaczący spadek wartości w stosunku do dolara amerykańskiego, euro i franka szwajcarskiego. Szczególnie boleśnie odbiło się to na osobach wciąż spłacających kredyty w obcych walutach.
  • Zgodnie z raportem GUS bezrobocie w kraju spadło do najniższego od czterech lat poziomu i w listopadzie wyniosło 11,4%.
  • Podsumowanie Głównego Urzędu Statystycznego dostarczyło też informacji o wzroście realnego wynagrodzenia Polaków, na który wpływ miała  przede wszystkim niska inflacja. Przeciętny Polak zarabiał na przestrzeni roku około 4 tysięcy złotych brutto – podał GUS.

 

A co przyniesie nam 2015 rok? Przygotowani na nowe wyzwania i finansowe zmiany? Pamiętajcie, że najważniejsze to dbać o swój budżet codziennie i nie dać się zaskoczyć!

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie